full screen background image

Vylepšit řízení firemních procesů vám pomůže dobrý software

Steve Jobs kdysi řekl, že vědět, co nedělat, je úplně stejně důležité jako vědět, co dělat. Jinými slovy, chce-li se firma rozvíjet a růst, nesmí plýtvat časem. Všichni zaměstnanci by měli vědět, jaká je jejich role v dané úloze, čím se mají zabývat a čím naopak ne, protože je to povinnost někoho jiného.

Všechno tohle je o komunikaci. Někdy se ale lidé v práci nepotkávají, protože mají opačné směny. Někdy pracují z domova, takže se nevidí vůbec. Jindy nemají čas na to, aby spolu každý úkon řešili extra. A přesně proto je dobré pořídit si chytrý systém pro řízení firemních procesů. V dnešní době to může být úplně jednoduchá webová aplikace, k níž se připojíte z počítače či telefonu.

 

Podívejte se na každý proces zvlášť a vyhněte se chybám

Systém pro procesní řízení vám umožní dívat se na každý proces odděleně. Zadáte ho do aplikace, sledujete, jak se vyvíjí, přidáváte mu parametry a samozřejmě ho také vyhodnocujete.

Toto sledování a vyhodnocování procesů je praktické zejména pro procesy, které se sice opakují, ale s malou frekvencí. Pracovníci pak zapomínají, jak danou činnost vykonávali minule, a zbytečně dělají chyby i ztrácí čas. Když proces popíšete do systému, bude jeho zpracování efektivnější a také budete moct kdykoliv zkontrolovat, v jakém stavu se nachází.

 

Pro interaktivní procesní řízení je tady systém BCM od WAK System

V Česku nabízí takový systém pro procesní řízení společnost WAK System. Jmenuje se BCM a v případě potřeby je možné ho přizpůsobit přímo na míru. Dost toho ovšem obsahuje už v základu. Procesy reprezentuje graficky, na jednom místě vidíte definici, personální nastavení, časový snímek i výsledek realizace. Dbá i na komunikaci, umožňuje posílat dotazy, upozornění, oznámení. Funguje ve formě webové aplikace, ke které se připojíte z libovolného zařízení bez nutnosti cokoliv instalovat, pro telefony existuje i mobilní aplikace.

Jelikož se řešení přizpůsobuje na klíč, vždy je nejlepší, když se domluvíte přímo se společností WAK System. Více informací se každopádně dočtete na bcm.waksystem.cz.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *