full screen background image

5 důvodů, proč je záložní zdroj UPS nutností

Nepřerušovaný a nerušený zdroj elektrické energie je klíčový pro všechny oblasti průmyslu, zdravotnictví či domácnosti a jeho nezbytnost jsme zaměnili v dnešní době za samozřejmost. Jeho potřeba však nikdy nebyla zásadnější. Budovy, služby a procesy jsou stále více závislé na výpočetní technice, internetu věcí (IoT) a dalších citlivých elektronických zařízeních připojených k síti a již nyní se musíme stále více zaměřovat na otázky spojené s řízením elektrické energie. Znamená to, že schopnost zvládat poklesy napětí, přepětí či napěťové špičky spolu s rušením na přívodu či dalšími změnami napájení je stejně důležitá jako zvládání úplných výpadků napájení.

Zdroj nepřerušitelného napájení (UPS) zajištuje tuto ochranu. Zjistí, kdy se zhorší kvalita napájení nebo dojde k výpadku proudu, a poskytne téměř okamžitou ochranu před přerušením napájení, takže je možné aktivovat záložní zdroj elektrické energie (například diesel generátor) nebo kontrolovaně vypnout zařízení.

Antonín Špaček

Na hlavní důvody nutnosti začlení UPS zařízení do vybavení kanceláří, výrobních provozů nebo domácností jsme se zeptali produktového specialisty na záložní zdroje ve společnosti Eaton Česká republika Antonína Špačka. „Ve světě, který funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, potřebují mít společnosti jistotu, že i když některá přerušení nemohou ovlivnit, drahé ztrátě kontinuity podnikání v důsledku problémů s napájením se lze vyhnout s technologií UPS,“ říká .

  1. Je zařízení UPS důležité pro podporu kontinuity podnikání? Jak může v této oblasti pomoci?

Čas jsou peníze – zejména pokud jde o nákladné prostoje, které brání podnikům a organizacím poskytovat služby, vyrábět produkty a obsluhovat zákazníky tak, aby naplnily jejich vysoká očekávání. Ve světě, který funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, potřebují mít společnosti jistotu, že i když některá přerušení nemohou ovlivnit, drahé ztrátě kontinuity podnikání v důsledku problémů s napájením se lze vyhnout pořízením vhodného UPS.

  1. Znamená to tedy, že současně i chrání cenný majetek

Od továrních strojů a dalších výrobních zařízení až po IT a citlivé lékařské vybavení – podniky a organizace investují velké prostředky do majetku, na kterém jsou závislé. Potenciál škod způsobených výpadkem a špatnou kvalitou napájení je značný – zejména při náhlém obnovení dodávek proudu. Technologie UPS hladce zvládne všechny fáze přerušení napájení, čímž snižuje potřebu nákladných oprav a výměn.

  1. Jsou zařízení UPS důležitá také pro zajištění bezpečnosti?

Jak se komerční i veřejné budovy zvětšují a stávají se složitějšími, roste i potřeba bezporuchových systémů, které zajišťují bezpečnost jejich obyvatel. Dveře, výtahy a pojezdy jsou závislé na nepřerušovaném napájení, které umožňuje rychlý a bezpečný pohyb po budově a v případě nutnosti rychlou evakuaci. V době, kdy je efektivní větrání součástí ochrany zdraví v kancelářích a dalších pracovních prostředích, je záložní napájení pro systémy vytápění, větrání a klimatizace (HVAC) rovněž kritické – zejména v oblastech s nebezpečnými chemickými látkami.

  1. 4Jak mohou zařízení UPS pomoci ve zdravotnictví? 

Operační sály a jednotky intenzivní péče (JIP) jsou plné citlivého vybavení pro záchranu života, které musí být dostupné nepřetržitě. Chirurg si jednoduše nemůže dovolit riziko, že by elektronické nástroje, přístroje a monitorovací technologie nebyly náhle nedostupné uprostřed zákroku. UPS poskytuje téměř okamžitou odezvu v případě výpadku napájení nebo kolísání proudu a nabízí zdravotnickému personálu jistotu, že péče o pacienta nebude ohrožena.

  1. 5Existuje ještě nějaký další důvod pro pořízení UPS? 

Vynikající služby zákazníkům závisí na snadném přístupu skrze všechny kanály, často nepřetržitě, podpořeném bezproblémovými dodavatelskými řetězci. Pokud výpadek proudu nebo kolísání kvality napájení odpojí nebo negativně ovlivní systémy, může to mít vážný dopad na pověst značky. Zklamaní zákazníci mohou vážně uvažovat o tom, že se obrátí na jiného dodavatele – a své zklamání si neponechají pro sebe.

Společnost Eaton nabízí široké portfolio záložních zdrojů UPS včetně servisních služeb pro zajištění nepřerušitelného napájení přesně podle vašich požadavků a potřeb. Vyberte si z nabídky záložní zdrojů UPS.

 

 

Connected a kyberneticky bezpečný dohled (eaton.com)

Celkové náklady na vlastnictví| 3fázové UPS | Eaton




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *