full screen background image

Bezpečný webhosting od Endory

Společností poskytujících webhosting je u nás několik. Úspěšně si konkurují, jedna představuje lepší výhody než druhá. Teď však hraje prim Endora se svým bezpečným SSL certifikátem.

Endora nabízí v základu tři verze webhostingu. První je zdarma s reklamou zobrazovanou na webu. To je vhodné pro výukové nebo testovací účely. Zajímavá je druhá verze, která vás přijde na pouhých 14 korun měsíčně, pro většinu menších a středně velkých firem je dostačující. 10GB místa pro web je opravdu dost, jediné omezení je 100GB traffic. Pokud se do toho nevejdete, je tu ještě verze pro náročné za 60 Kč měsíčně.

Ceny jsou opravdu příznivé, ale pokud toužíte po kvalitě, měli byste si webhosting vybírat také dle jiných kritérií. Jedním z nich může být bezpečnost. Endora jede vždy na nejnovějších technologiích. Ve středu upgradovala na nejnovější verzi PHP 5.6.18, na konci ledna se upgradovalo MySQL. Jako žhavá novinka přišla možnost zdarma si zabezpečit své stránky pomocí SSL certifikátu.

 

K čemu to je?

Možná víte, že některé webové stránky nezačínají http://…, ale https://. Písmenko S znamená právě šifrování. Komunikace mezi vámi (uživateli) a webovou stránkou je zabezpečená pomocí SSL certifikátu. Líbí se to vyhledávačům (váš web se posune na vyšší pozice) i lidem (působí to důvěryhodněji).

Certifikát, který Endora dává k dispozici svým zákazníkům, pochází od společnosti Let’s Encrypt. Je zdarma, protože Let’s Encrypt se snaží šířit HTTPS po světě a je v tom podporována velkými společnostmi jako je Mozilla, Cisco nebo Facebook.

Certifikát od Let’s Encrypt je sice teprve v betaverzi, ale jediné omezení spočívá v tom, že nefunguje na již nepodporovaném operačním systému Windows XP v Internet Exploreru. Navíc vašemu webu určitě neublíží, naopak mu může jedině pomoci. Získat ho je jednoduché. Možnost zabezpečit si svou .cz doménu je dostupná všem, kteří využívají jakýkoliv placený webhosting od Endory.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *