full screen background image

Dodavatelé upřednostňují plastové přepravky. Proč?

Potraviny, oblečení, kuchyňské potřeby, drobná elektronika. V plastových přepravkách lze přenášet a převážet snad všechno, co vás napadne. Dodavatelé i dopravci je využívají často a rádi. A co vy? Už jste objevili kouzlo plastových přepravek?

Skládací plastové přepravky jsou sortimentem určeným zejména pro firmy dodávající své zboží nebo dopravce. Stále častěji se po nich ovšem shání i soukromé osoby. Své využití najdou také doma. Uskladníte do nich třeba jablka ve sklepě nebo nepoužívané hračky na půdě. Pojďme se podívat na zoubek tomu, co tedy nejen firmám přináší tak revolučního.

 

Šetří prostor

Stohovatelné přepravky umí šetřit prostor. Naskládáte je na sebe, a tím ušetříte prostor při transportu, ale i ve skladu. Na sebe lze samozřejmě skládat i obyčejné kartonové krabice. Jsou však typy plastových přepravek, kde je úspora místa značná. Například firma Schoeller Allibert vyrábí speciální přepravky Prelog, které při složení ušetří až 80 % místa.

 

Jsou lehké a zároveň pevné

Plast je odolný a lehký materiál. Obyčejná přepravka s děrováním o rozměrech 600x400x190mm váží 1,69 kg. Přitom do ní lze naložit až 15 kg. Papírová krabice by byla lehčí, ale nosnost se nedá srovnávat. Opačně to pak platí u kovových beden.

 

Vydrží rozmary počasí

Velkým plusem je odolnost vůči vodě. Uzavíratelné plastové bedny ochrání zboží před deštěm i sněhem, nezaskočí vás tedy přeháňka. Co se týče teplotní odolnosti, obvykle se pohybuje od -10 °C do +50 °C. Pokud nebudete plast vystavovat extrémům, vydrží přepravka desítky let. Udržuje se snadno, omývat ji stačí vodou, případně pomocí vysokotlakého čističe.

Tohle všechno dělá plastové obaly vhodné pro široké spektrum firem. Jsou použitelné v klasických regálech i v automatizovaných provozech. Především se ale vyrábí v obrovském množství variant – různých rozměrech, na zavírání apod.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *