full screen background image

Fotovoltaika, šance pro budoucnost

Finance investované do fotovoltaických elektráren patří v současné době k nejlépe zhodnoceným prostředkům. Díky státní podpoře je výkupní cena vyrobené energie garantovaná na období 20 let, takže vstupní investice má rychlou návratnost. K přednostem realizace patří i nízké provozní náklady, vysoká spolehlivost a dlouhá životnost zařízení, nulová ekologická daň. Solární elektrárny navíc neprodukují žádné škodliviny ani hluk a jsou flexibilní – díky spojování solárních článků lze dosáhnout fotovoltaických modulů s variabilní velikostí a výkonností.

 

Fotovoltaická elektrárna se skládá z panelů (vysoce výkonné monokrystalické a polykrystalické a méně výkonné amorfní, které však nepotřebují přímý sluneční svit a fungují i ve stínu), propojovacích kabelů,měniče napětí (prvek, jenž mění stejnosměrný proud na střídavý) a z  připojení do sítě přes elektroměr. Pokud uvažujete o její instalaci, je určitě důležité se obrátit na specializovanou firmu. Ať už chcete komplexní dodávku celého zařízení na klíč, tedy nejen včetně projektu, ale také veškerých souvisejících činností (získání stavebního povolení, ohlášení stavby, podání žádosti o odkup vyrobené energie), nebo potřebujete pouze komponenty a radu pro realizaci, či jen instalaci a revizi elektrárny, vždy se vyplatí kontaktovat odborníky.

eltcPatří k nim také pracovníci firmy ELCT-TY, která se této problematice soustředěně věnuje už řadu let. Její realizační týmy zvládnou jak instalaci FVE, tak elektroinstalace. Jsou dokonale vybaveny nejen veškerými potřebnými znalostmi, ale také nářadím, dopravními a pracovními prostředky. Firma v případě nutnosti dodá doplňující elektromateriál, při instalacích může vystupovat i pod hlavičkou zákazníka.

V nabídce má stavebnicové balíčky z panelů, kabelů a konektorů, měniče a přípojných vodičů do sítě, připravené jak pro připojení do sítě, tak formou „elektrických ostrovů“ určených například na chaty bez elektřiny.

ELCT-TY realizuje nízkonapěťové instalace nejen v rodinných domech a bytech, ale i pro firmy a průmyslové objekty po celé republice. Firma zabezpečuje také vysokonapěťové instalace včetně zemních prací a instalace trafostanic. Kompletuje typizované i na zakázku vyrobené rozvaděčové skříně, ke všem instalacím provádí také revize.

V1Zajišťuje rovněž dodávky plastových desek různých barev (plexisklo, polykarbonát, sklolaminát) a luxferů, to vše pro venkovní i vnitřní aplikace, pro stavbu  skleníků, přístřešků, zakrývání pergol, bazénů a zimních zahrad, k vyplnění stavebních otvorů či přepažení místností. Do nabídky patří i široká škála upevňovacích a jiných prvků.

 

ELCT-TY, s. r. o.,
Jihlavská 2134
Velké Meziříčí
tel./fax 566 523 507
gsm: 739 652 519

elctty.fotovoltaika@gmail.com
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *