full screen background image

Foukaná izolace najde využití na každém druhu domu

Šetření energií by se v dnešní době dalo označit za životní styl. Důvody jsou jasné. Cena energií stále stoupá a snižování spotřeby je rozumným východiskem k zachování životní úrovně. Nesmíme zapomínat ani na ekologii. Naši modrou planetu jsme nezdědili po předcích. Vypůjčili jsme si ji od našich dětí.


Pak je tu ještě výzva. Výzva o vytvoření něčeho nového, jedinečného, smysluplného. Tak přistoupili ke stavbě svého nového domu na úpatí Jizerských hor manželé Fialovi. Úpatí Jizerských hor, mírný jižní svah s výhledem do romantického údolí, stále zelená louka a malý háječek. Místo, které je přímo stvořené k romantickému snění i k příjemnému bydlení. Tady, ve vznikajícím satelitu dvacítky rodinných domků, se rozhodli mladí manželé postavit svůj dům. Když si pořídit bydlení uprostřed nádherné přírody v Lučné nad Nisou, pak nejlépe takové, které je co nejšetrnější k životnímu prostředí. Nejlepší variantou je pasivní dům. Josef Fiala se na stavbě podílel již od fáze projektování. Kvalitu kladl na první místo.

 

U pasivních domů je nejdůležitější vzduchotěsnost. Aktivní rekuperační jednotka se postará o dokonalé využití tepla na vytápění a ohřev užitkové vody. Lokální dotápění tvoří speciální stropní fólie. Vnitřní příčky tvoří akumulační cihly, vnější zdivo je z kvalitního termoizolačního betonu. Dešťová voda najde využití ke splachování i při závlaze zahrady, celý pozemek má rozlohu 1330 m2. Plastová okna vybavená dvojsklem a vnitřní fólií jsou samozřejmostí. Aktivní rekuperační jednotka umožňuje, že není nutno použít solární kolektor ani zásobník tepla. Bylo by to zbytečné. Celková vypočítaná tepelná ztráta je totiž velmi malá. Činí pouhých 2,8 kW! Nevěříte?

 

Tajemstvím je dobrá izolace na správných místech. Fialovi zvolili jednu z nejproslulejších izolací – MAGMARELAX®, která je známá svou vysokou kvalitou. Taví se vyvřelá hornina, ze které vytažením jemňoučkých vláken vzniká čedičová vata, která nesléhá a vyznačuje se velmi dlouhou životností. Oproti jiným obdobným materiálům má řadu předností. Dokonale tepelně izoluje a výborně odolává vlhkosti, ohni i plísním.


Na rozdíl od ostatních izolačních materiálů má mnohem vyšší užitnou hodnotu. Velmi dobře se s ní manipuluje, protože vlákna nesvědí. MAGMARELAX
® se nejčastěji aplikuje foukáním do půdních meziprostor nebo do dutin, které jsou vytvořeny pomocí dřevěného roštu a dřevotřískových desek. Tudy totiž z obytných místností uniká zhruba třetina tepla. Je to známý fyzikální jev – teplý vzduch stoupá vzhůru. Jestliže však narazí na zateplený a dobře utěsněný strop, zůstává v bytě. Právě foukání je metoda, která umožní dokonale utěsnit všechny možné skuliny a otvory. Přitom aplikace MAGMARELAX® je velmi jednoduchá. Několika otvory se nafouká do stropního meziprostoru během pár hodin.


Ale vraťme se k Fialovým. Vyšší standard izolace jejich střechy odpovídá kvalitou a provedením izolaci stěn, fasády, oken a izolací podlah. Tedy místům, kde jsou zpravidla nejvyšší požadavky na koeficient přestupu tepla.

 

Výstavba rodinného domku v Lučné nad Nisou vrcholila začátkem dubna 2011. Odborná firma provedla foukání izolace v úctyhodné tloušťce 48 centimetrů do prostoru, vytvořeného z OSB desek, šroubovaných zespodu přímo na vazníky. Tloušťka izolace byla zvolena proto, že se jedná o pasivní dům. U domů, které již stojí a nemají ambice pasivního domu, většinou dobře vyhoví mocnost izolace kolem 25 centimetrů. Nenechte se zmýlit teplým a suchým letním počasím. Čím dříve izolaci provedete, tím dříve začnete šetřit. Stejným způsobem můžete zateplit i starší rodinný dům. Za běžného provozu, bez nepořádku a za rozumnou cenu. Odborní pracovníci přijedou, poradí a bezplatně zkalkulují investiční náklady. Ty opravdu nejsou horentní. Za významnou úsporu nákladů na topení to rozhodně stojí. Tato investice se vrátí za 4 -5 let. Fialovi již bydlí a užívají si výhod nízkých nákladů na energie.

 

Navštivte stránky dodavatele izolace MAGMARELAX ® a pozvěte si nezávazně technika na zhodnocení objektu, nebo projektu. Návštěva je zcela zdarma a navíc získáte řadu dobrých rad. Firma IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. má techniky po celé ČR a neváhá nabídnout prodloužené záruky nebo Izolaci na splátky. Tak proč to také nezkusit?

 

Více informací získáte na www.magmarelax.cz/akce nebo na bezplatné lince 800 100 533.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *