full screen background image

Jakým způsobem se váží nestandardní palety?

Sklady, logistická centra, ale i expediční pracoviště manipulující s paletami potřebují znát přesné údaje o hmotnosti uskladněného sortimentu. K těmto účelům slouží především paletové váhy, které vám tyto informace dokážou poskytnout.

Jaké jsou však možnosti a způsoby vážení materiálu uložených na paletách? O tom už v našem článku.

 

Paletové váhy

Paletové váhy ve tvaru U se využívají ke klasickému vážení palet. Dělí se do několika skupin s ohledem na hmotnostní rozsah. Je tedy možné pořídit paletové váhy do 300 kilogramů nebo se rozhodnout pro výrazně komfortnější variantu, která vám nabídne rozsah až do výše 2 tun.

Zde záleží jen na způsobu využití a potřebách každého klienta zvlášť. Všechny paletové váhy fungují na stejném principu. Kvalitní ocelové profily se umístí na podlahu v místě, kde se bude vážit. Konstrukce ve tvaru U pak zajišťuje přesnost a bezpečnost vážení. Váhy mají stavitelné nožky a jednoduše se na ně paleta položí. Jiná situace nastává ve chvíli, kdy potřebujete zvážit paletu nestandardních rozměrů.

 

Jak se váží palety nestandardních rozměrů?

K vážení palet nestandardních rozměrů se využívají vážící ližiny, kde je možné si vzdálenost ližin libovolně upravit a nastavit tak, jak si daná situace žádá. Tento nástroj umožňuje vážit břemena různých rozměrů v odlišné maximální hmotnosti. Pro lepší manipulaci a přemisťování jsou ližiny opatřeny madly. Stabilní polohu pak zajišťují stavitelné nožky.

Svým účelem jsou vhodné pro příjem zboží, expedici sortimentu, ve skladech i výrobním procesu. Vážící ližiny jsou samozřejmě opatřené LCD displejem pro sběr důležitých informací, s kterými lze v daném programu nadále pracovat či je archivovat. Indikátor má svou vlastní paměť pro jednoduché sčítání položek.

V případě, že chcete mít jistotu přesného vážení, rozhodně se zaměřte na produkty na webových stránkách www.vahy-vaha.cz.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *