full screen background image

Jihomoravský kraj nabízí cizincům dokonalý přehled

Do České republiky přichází stále více cizinců, kteří zde nachází pracovní uplatnění v různých oborech i na vrcholných pozicích. Právě oni jsou důležitou součástí procesu rozvoje českých podniků a jejich spolupráce se zahraničními zeměmi. Cizinci to mohou mít v České republice těžké zejména kvůli jazykové bariéře. Právě z toho důvodu vznikají zajímavé projekty, které tomuto problému předcházejí. Jedním z nich je SURVIVAL KIT to South Moravia, který vytvořil Jihomoravský kraj. Jak cizincům pomáhá?

 

Pro koho je SURVIVAL KIT to South Moravia určen?

SURVIVAL KIT to South Moravia je online projekt, jehož cílem je pomoci zejména cizincům v ČR, kteří se uplatňují na vyšších pracovních pozicích. Je určen hlavně pro zahraniční management v ČR.

 

Co vše je obsahem?

SURVIVAL KIT to South Moravia nabízí přehled všech nejdůležitějších informací o Jihomoravském kraji, které mohou cizinci v ČR využít ve prospěch rozvoje své práce. Jedná se vlastně o online příručku, která shrnuje vše důležité. Příručka je rozdělena do několika kapitol a dotýká se celé řady oblastí. V první řadě podává informace o kraji – uvádí počet obyvatel a další popisné údaje. Dále je její součástí přehled pracovního kapitálu a pracovní síly, podává informace o prosperitě jednotlivých oborů a přináší i informace o nezaměstnanosti. Detailně se věnuje hlavně ekonomickým oborům. Seznamuje cizince v ČR také s výší hodinové mzdy a mnoha dalšími důležitými údaji. Součástí příručky je také jakýsi adresář nejdůležitějších kontaktů v regionu – rychle je možné najít spojení na právní kanceláře, úřady a jiné instituce.

 

SURVIVAL KIT to South Moravia je sestavena tak, aby v ní cizinci našli komplexní údaje o Jihomoravském kraji, což jim umožní ho poznat a tak nastavit jejich pracovní aktivity.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *