full screen background image

Kvalitní a úsporné svícení s LED žárovkami

LED žárovky se stávají stále více populárním zdrojem osvětlení už nejen chodeb, veřejných prostor a restaurací, ale už i soukromých bytů. A existuje k tomu několik naprosto jasných vysvětlení, proč jsou LED žárovky tak oblíbené – především nízkou spotřebou, kvalitou osvětlení, životností i svou ekologickou nezávadností. Jejich vlastnosti převyšují klasické žárovky všech směrech. Přesvědčte se sami, LED žárovky si zaslouží pozornost.

 

Více než adekvátní náhrada klasické žárovky

Jistě Vás napadlo, proč byste měli uvažovat o koupi LED žárovky, když jste s funkcí klasické žárovky vcelku spokojeni? Je však „svítit“ a svítit. Zvažme kupříkladu spotřebu: průměrná spotřeba LED žárovek je v průměru 8krát nižší než u klasických žárovek – LED žárovka o spotřebě 9W je schopna nahradit 80W klasickou žárovku. Aby totiž klasická žárovka plnila svůj účel, tedy svítila, musí být wolframový vodič uvnitř zahříván na teploty přes 1000 °C, což způsobuje ty obrovské ztráty energie oproti LED diodám v žárovkách. Když se nad tím člověk zamyslí a sečte počet žárovek ve svém domově, není daleko od úvah o moderním osvětlení díky LED žárovkám – tato investice se totiž vyplatí.


 

Kvalita, životnost i ekologie

Na LED žárovky s vysokým výkonem svícení a přírodní bílou barvou světla si není žádný problém zvyknout, právě naopak. Dalším bodem je jejich dlouhá životnost – jedna LED žárovka je schopna vydržet svítit stejně dlouho jako 20 žárovek klasických! A ačkoliv tu existuje mnoho úsporných žárovek a výbojek, obsah neekologické rtuti je jejich velkým minusem, jelikož mohou ohrozit i lidských život. LED žárovky nic z toho neobsahují, a jsou tak šetrné k životnímu prostředí. A co Vy, už jste rozhodnuti nebo se rozmýšlíte nad koupí LED žárovek? Tímto krokem člověk rozhodně neprohloupí, právě naopak…

 

Více informací naleznete na oficiálních stránkáchwww.led-zarovky-osvetleni.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *