full screen background image

Láhve pro radost i štíty na ochranu putují do zdravotnictví od brněnské společnosti waterdrop®

Pandemie COVID-19 byla a stále je příležitostí pro dobré skutky. Někdo našil roušky, jiný zajistil nákup pro seniory. Pozadu nezůstaly ani firmy, které často investovaly vlastní prostředky. Štědrosti a vykonaným dobrým skutkům můžete vzdát hold v rámci globálního dne solidarity 5. května.

Připojte se k milionům lidí z celého světa a projevte vděčnost, solidaritu a štědrost. Pozornost si určitě zaslouží veškerý zdravotnický personál, který je teď v boji proti nákaze COVID-19 v první linii. A právě na něj myslí společnost waterdrop®. Protože se blíží Mezinárodní den sester, rozhodla se udělat radost právě jim. Za každou zakoupenou láhev waterdrop®, daruje jednu sestřičkám do FN Brno.

Sestry jsou v plném nasazení každý den a již tak náročnou práci musí navíc trávit v roušce, respirátoru nebo dokonce ochranném obleku. Kromě starosti o pacienty nebo odebírání vzorků, je na nich mnohdy i psychická podpora nemocných. Samy přitom také mají rodiny, které je doma postrádají. Pomoc v podobě roušek a dalších ochranných pomůcek již přišla, teď je na čase udělat jim radost. Za každou lahev na pití zakoupenou během akce waterdrop® Days v termínu od 27. dubna do 3. května, jednu další společnost daruje sestřičkám ve Fakultní Nemocnici Brno.  „Brněnskou fakultní nemocnici jsme vybrali záměrně. Naše společnost sídlí v Brně a chtěli jsme, aby dar měl někdo z našeho okolí,“ říká o výběru ředitelka společnosti waterdrop® Kateřina Navrátilová.

Toto není první pomoc, které se během koronavirové situace waterdrop® věnuje.  V boji proti nákaze COVID-19 se brněnská společnost waterdrop®spojila se sdružením firem agroup : Authentica s.r.o., GRD servis s.r.o. a Craftwork s.r.o. a společně vytvořili obličejový štít. Waterdrop poskytl zdarma prostředí on-line e-shopu, aby mohla být tato pomůcka dostupná široké veřejnosti. Současná kapacita výroby je až 15.000 kusů denně, z toho 10 % všech vyrobených štítů putuje zdarma do zdravotnických zařízení. Od zahájení projektu bylo rozdáno přes 2 789 štítů.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *