full screen background image

Může z rodinných domů unikat teplo, i když je zateplená fasáda a vyměněná okna?

Většinu starších rodinných domů trápí jeden zásadní problém – vysoké tepelné ztráty. Tyto tepelné úniky se samozřejmě výrazně projeví na našich peněženkách a ne zrovna pozitivně. Teplo v místnosti se nedokáže dlouhodobě udržet a je neustále potřeba místnost vytápět. Výdaje za vytápění jsou v takových případech velmi vysoké ať už pro vytápění využíváte jakýkoliv druh paliva. Rozhodli jste se tuto situaci změnit a zvolili jste výměnu oken a zateplení fasády, ale výsledky stále nepřichází? To je známka toho, že teplo má stále kudy unikat.

 

Jak je to možné?

Teplý vzduch se chová podle základních fyzikálních zákonů. Ty udávají, že těžká tělesa jsou tažena k zemi, zatímco lehčí tělesa musí stoupat vzhůru. Stejné zákony platí i pro vzduch v domácnosti. Chladnější vzduch s vyšším obsahem vlhkosti, je těžší a drží se tedy u podlahy. Teplý a ohřátý vzduch naopak obsahuje vlhkosti mnohem méně. Jeho váha je tedy v porovnání s chladným vzduchem nižší a zákonitě tedy stoupá přímo vzhůru. Zkuste se zajít podívat na půdu a zjistit, zda je zateplená. Tepelné úniky stropem a půdou bývají ty největší a mnohdy se na ně zapomíná. Pokud půda zateplená není, právě jste vyřešili záhadu, kudy uniká teplo z domácnosti.

 

Vyřešeno může být rychle a účinně

V porovnání se zateplením fasády je zateplení stropů a půd až 10x levnější. Návratnost investice je v řádu 4-6 let (nikoli desetiletí jako u fasád). Investované finance se vrací v podobě úspor za vytápění domácnosti. Kvalitní tepelná izolace stropů a půd může ušetřit až 30% ze stávajících nákladů na vytápění. ročně se může jednat i o tisíce korun. Navíc může být hotová za jediný den. V některých případech i za pár hodin. Stačí jen vybrat ten správný druh izolace.

 

Vyzkoušejte foukanou minerální izolaci MAGMARELAX

Minerální tepelná izolace Magmarelax patří ke špičkovým produktům pro zateplení stropů a půd. Jedná se o vysoce kvalitní izolaci s nejvyššími tepelnými účinky. Na realizaci a aplikaci  této izolace se u nás soustředí společnost IP Izolace Polná. Díky moderním technologiím a postupům může být střecha dokonale zateplena již za 3 hodiny od příjezdu firmy. V tom okamžiku už přestáváte platit a začínáte šetřit.

 

Detailní informace o tomto druhu izolace najdete na www.ippolna.cz.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *