full screen background image

Nepodceňujte bezpečnost práce

Většině lidí tento pojem vyvolá úsměv na tváři, neboť si představí několikahodinová nezáživná školení. V případě, že pracujete v kanceláři, s největší pravděpodobností vám žádné pracovní úrazy nehrozí. Na druhou stranu na stavbách a ve velkých průmyslových provozech by se zásady bezpečnosti práce měly bezpochyby dodržovat.

 

Co řadíme mezi pracovní ochranné pomůcky?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že v každém provozu je nutné dodržovat jiné podmínky bezpečnosti práce. Podle toho jsou doporučovány vhodné ochranné pomůcky, jež eliminují riziko úrazu. Když se zaměříme na výrobní průmyslové haly, měla by zde být základem odolná pevná obuv. Dále jsou to odpovídající pracovní oděv, rukavice, brýle, přilba, případně respirátor. Mnoho zaměstnanců používání těchto pomůcek zanedbává. Proto by se nemělo dbát pouze na důkladné proškolení, nýbrž také na pravidelnou kontrolu.

 

Pokud nestojíte nohama na zemi

Práce ve výškách patří k nejrizikovějším povoláním. Z toho důvodu je nezbytné dodržovat bezpečnost práce obzvláště pečlivě, neboť následný úraz by mohl mít fatální následky. Co by tedy mělo být základním vybavením pracovníka ve výškách? Mezi nepostradatelné bezpečnostní prvky řadíme jak zajišťovací systémy ve formě karabinek, tlumičů pádů, polohovacích pásů postrojů i smyček tak i ergonomické gumové rohože.

 

Náročná práce v zemědělství

Práce v zemědělství se neobejde bez obsluhy široké škály strojů a zařízení, se kterými je třeba umět zacházet. Zároveň je nutné při jejich používání bezpečnosti práce věnovat zvýšenou pozornost. K tomuto oboru se vztahuje velké množství vyhlášek a norem, které je důležité dodržovat. Ochranné pomůcky jsou rozděleny dle rizikových faktorů. Zemědělci přicházejí každodenně do styku s prachem, hlukem, vibracemi, fyzickou zátěží, chemickými a biologickými činiteli. Velkou roli hrají též mikroklimatické podmínky.

 

Celý den na nohou

Nyní se zaměříme na zaměstnání, které je nutné vykonávat ve stoje. To samo o sobě také představuje značnou tělesnou zátěž, při které hrozí nejrůznější zdravotní potíže. Jsou jimi křečové žíly, bolesti nohou či zad, otékání dolních končetin a bolestivost kloubů. Čím tyto problémy eliminovat? Řešením je ergonomická gumová rohož, která redukuje zátěž zad i kloubů, snižuje pocit únavy a ulevuje tělu od strnulé polohy.

 

Jaké další výhody ergonomické rohože nabízejí?

Tento druh podložky je konstruován tak, aby se na ní tělo při stání neustále pohupovalo. To vede k pravidelnému pohybu nohou, a tím ke stimulaci krevního oběhu. Jakmile je zvýšena pracovní pohoda, dojde k významnému navýšení produktivity práce. Tím, že nebude docházet k tělesným zdravotním potížím, snížíte pravděpodobnost zdravotní neschopnosti svých pracovníků. Protiúnavové rohože jsou navíc protiskluzové, mají tepelné a hlukové izolační vlastnosti. Dokonce dokáží potlačovat i vibrace.

 

Kde najdou své uplatnění?

Ergonomické podložky jsou ideální k výrobním a montovacím linkám, uvítají je pokladní a další asistenti prodeje za přepážkou. Velkou službu prokáží ve farmaceutickém oboru.

 

Rohože si můžete pronajmout

Nemusíte se obávat, že se jedná o vysokou investici. Protiúnavové gumové podložky je možné si pouze pronajmout. Zároveň vám bude zajištěna pravidelná údržba a případná výměna rohože. O kvalitě těchto výrobků svědčí fakt, že Lindström obsluhuje více jak 5 tisíc zákazníků v ČR v různých oblastech. Samotná značka má více jak 165 let zkušeností, jež načerpala po celém světě.

 

Jakým způsobem služba funguje?

Dodavatel vám doporučí rohož podle vašich požadavků. Na základě objednávky technik podložku dopraví a umístí. Jakmile se bude blížit konec životnosti rohože, bude vám okamžitě nahrazena za novou.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *