full screen background image

Ochranná známka: Chraňte svůj business před konkurencí

V českém podnikatelském prostředí panuje tuhý konkurenční boj, a to prakticky v jakémkoliv odvětví. Často se pak stává, že si firmy navzájem kopírují své produkty, v horším případě pak dokonce třeba i loga či firemní slogany. Pokud se tohoto chcete vyvarovat a mít určitou pojistku proti ostatním firmám, nechte si zaregistrovat ochrannou známku. Ochráníte svůj business a zamezíte dalšímu parazitování konkurenčních firem na vašich úspěších.

 

Jak vypadá konkurenční boj v praxi

Vezměte si příklad: Dlouhé roky budujete určitou značku svého produktu, jeho logo si už zákazníci jasně vybavují. Náhled se ale na trhu objeví produkt jiné firmy, který bude nápadně podobný, ne-li takřka totožný, a to včetně loga. Začnete se firmou hádat, že vás kopíruje. Ona však bude tvrdit opak. Jak se problém vyřeší? Nejspíše vás čekají dlouhé tahanice u soudů s nejistým výsledkem.

 

Všemu zabráníte registrací ochranné známky

A právě proto je registrace ochranné známky výhodná, ba v mnohých případech dokonce nezbytná. Jakmile ji na daný produkt či třeba firemní logo máte, lze se daleko efektivněji a rychleji bránit proti konkurenci, která je zneužije a napodobí. Máte zkrátka výhradní právo k používání daného loga. Nemůže se pak stát, že by se na trhu objevily dva produkt od různých firem se stejným logem, což by značně mátlo koncové spotřebitele.

 

Využijte možnost online vyřízení

Velkou výhodou je, že lze nyní ochrannou známku registrovat online. Samotná přihláška se sice podává u Úřadu průmyslového vlastnictví, pokud ale využijete službu Patentoid.cz, nemusíte se prakticky o nic starat. Patentoidu jen dodáte veškeré podklady a návrh, nač ochrannou známku chcete. Podání přihlášky a vyřízení registrace už Patentoid provede za vás. Za pár měsíců máte po starostech. Pokud Úřad průmyslového vlastnictví registrace známky schválí, vaše konkurence si bude muset dávat větší pozor před tím, aby vás nekopírovala.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *