full screen background image

Ohraňovací lisy jako technologie na zpracování plechu

Setkali jste se někdy s ohýbáním plechu? Pokud ano, pak pravděpodobně víte, jaké technologie zpracování plechu se k této činnosti používají. Pojďme se jí podívat na zoubek trochu podrobněji.

Pokud jde o technologie na zpracování plechu, ohraňovací lis je jednoznačně jednou z těch nejdůležitějších. Mohli bychom jmenovat ještě ohýbačku, ta však nestačí na kratší ohyby, silnější materiály či více ohybů za sebou.

 

Specifika ohraňovacích lisů

Ohraňovací lisy se vyznačují mnohými parametry, například maximální lisovací sílou, která určuje, jak tlustý materiál dokáže stroj ohnout. Při výběru ohraňovacího lisu by se však mělo myslet na to, že větší lisovací síla je lepší. Žádnému stroji nesvědčí pracovat neustále na maximu své kapacity.

Dalším parametrem je lisovací délka. Tu asi není třeba dlouho vysvětlovat, měli bychom však zmínit, že ve skutečnosti se bere průchod mezi bočnicemi, v bočnicích je vyložení, které omezuje délku ohýbaného ramene.

Dalším důležitým specifikem pro ohraňovací lis je jeho pohon, který může být servoelektrický či hydraulický. Aktuálně je populární zejména kombinace hydrauliky a elektroniky, protože servomotor zajišťuje efektivitu a hydraulika zase trvanlivost spolu se sílou.

 

S výběrem ohraňovacích lisů si nechte poradit

Vybrat ten správný ohraňovací lis nemusí být pro laika vůbec snadná záležitost. Jako u všech ostatních odborných věcí je prostě lepší se zeptat a poradit s profesionály. Profesionálové na ohraňovací lisy na vás čekají ve firmě CANMET, která dodává výhradně stroje renomovaných značek z Evropské unie.

Při nákupu každému zákazníkovi staví řešení na míru a každého zákazníka také pečlivě zaškolí do nového ekosystému, naučí ho ovládat zařízení i software. Instalací navíc spolupráce nekončí, firma poskytuje taktéž komplexní podporu včetně vzdálené diagnostiky a servisu na místě.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *