full screen background image

Poptávka po tepelných čerpadlech je stále vyšší i v komerčních objektech

Každý objekt touží po minimalizaci výdajů za vytápění a nezáleží na tom, zda se jedná o rodinné domy nebo průmyslové a komerční objekty. Snižovat náklady na vytápění na úkor komfortu není správné řešení. Ideální volbou samozřejmě je, aby se dané prostory vytápěly rychle, efektivně a hlavně levně. A přesně k tomu slouží tepelná čerpadla. Ta se začínají stále častěji objevovat nejen na rodinných domech, ale i na průmyslových a komerčních budovách.

 

Jaký druh čerpadel je nejčastější v komerčním a průmyslovém odvětví?

Tepelná čerpadla se dělí do tří základních kategorií. Jedná se o tepelná čerpadla vzduch-voda, voda-voda a země-voda. Každý druh čerpadel je pojmenován podle toho, z čeho čerpá energii a teplo, pomocí kterých dochází k ohřevu vody. U čerpadel voda-voda je nutná velká vodní plocha nebo vytvoření hloubkového vrtu. V průmyslovém a komerčním odvětví jsou ale pozemky maximálně využity a najít místo je prakticky nemožné. To samé platí i pro čerpadla země-voda, které potřebují čerpat teplo z velké plochy země. Vzduchu je ale všude dost a proto jsou pro komerční objekty nejvyužívanější čerpadla vzduch-voda.

zjednodusene-schema-tepelneho-cerpadla

Mitsubishi Electric je v oblasti čerpadel vzduch-voda na nejvyšší úrovni

Společnost Mitsubishi Electric je v oblasti tepelných čerpadel, jejich výroby a vývoje jednou z nejznámějších firem. Hlavní specializací této společnosti jsou právě modely typu vzduch-voda. Zejména čerpadlo Zubadan Inverter je celosvětově známým a uznávaným modelem. Zejména díky svému vysokému výkonu a designu. V současnosti přichází Mitsubishi Electric s novou, vylepšenou verzí tohoto modelu. Nové čerpadlo nese název  Zubadan Inverter – New Generation a je určeno pro bivalentní i monovalentní provozy.

Detailní informace o těchto modelech můžete najít na www.tepelnacerpadlacr.cz

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *