full screen background image

Pro teplotu v domácnosti je současné počasí ideální

Opravdu ideální podmínky si při současném počasí mohou užívat všichni vlastníci rodinných domů. Díky aktuálnímu počasí jsou také teploty v domácnostech v tomto období ideální. Nutnost vytápění je minimální, ne li vůbec žádná, protože už nemrzne. Na druhou stranu ještě nejsou teploty tak vysoké, aby se domácnosti přehřívaly. Ale tohle počasí nebude trvat věčně a je nutné na to myslet, abyste si pohodovou teplotu v domácnosti zajistili i na zbývající části roku.

 

Co se s domácností děje v létě?

Každý z nás ví, že v létě je intenzita slunečního záření mnohem vyšší, než je tomu nyní. Teploty jsou vyšší a sluneční paprsky mnohem intenzivnější. A mnohdy jsou teploty v domácnosti téměř srovnatelné s těmi venku. Jak je to možné? Sluneční paprsky plnou silou praží do velké plochy střechy. Ta se doslova přehřívá a teplo z ní sálá do podkrovních prostor a mnohdy i podlahou v půdě do ostatních částí domu. 

 

V zimě mají střechy a půdy stejný problém – opět propouští teplo

I v zimě je propouštění tepla půdou a střechou negativním činem. V zimě totiž chceme udržet co největší část tepla v domácnosti. Rozhodně nechceme, aby unikalo podlahou na půdě a střechou a dovnitř pronikal mráz. Naštěstí se oba problémy dají řešit jedním tahem. Řešením je zateplení půdních prostor tou správnou izolací.

 

Správná izolace je foukaná izolace

V současnosti je pro zateplení podlah na půdě nejčastěji doporučována foukaná minerální vlna. Tepelně-izolační účinky tohoto materiálu jsou vynikající a při aplikaci nevznikají žádné mezery mezi materiálem. Na půdě je vytvořena souvislá vrstva izolačního materiálu, který teplo nepustí ven ani dovnitř. Mezi nejvyvinutější druhy foukaných minerálních izolací na našem trhu se řadí foukaná izolace Magmarelax, na kterou se specializuje společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

 

Kompletní informace naleznete na www.ippolna.cz.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *