full screen background image

Prověřená společnost vydávající dluhopisy

Korporátní dluhopisy jsou poslední dobou velmi oblíbené pro menší i větší investice. Máte-li volný určitý finanční obnos, můžete se prostřednictvím dluhopisů podílet na rozvoji některé z českých firem, na některém z jejich projektů, který vám připadá smysluplný, a k tomu své finanční prostředky zajímavě zhodnotit.

Předtím, než budete investovat do nějaké konkrétní společnosti, je třeba si ji pořádně ověřit. Zda má schválený prospekt k vydávání emisí od České národní banky, zda má uspokojivé hospodářské výsledky a také zda jsou vám blízké jejich projekty a vize. Pokud určitá společnost dluhopisy vydává, měla by mít všechny tyto informace volně dostupné, případně vám je na vyžádání předložit. Přece jenom se jedná o vaše peníze a je lepší si vše předem ověřit. Úročení dluhopisů je jedna věc, a bezpečnost versus rizikovost investice věc druhá. Vše byste měli mít vyvážené tak, aby vám to dávalo smysl.

Bohužel se na internetu objevuje řada zavádějících až nepravdivých informací. Proto je potřeba zaměřit se na oficiální stránky a informace o dané společnosti. Řada negativních recenzí je pouze výplodem nekalé konkurence. Prospekty a ověřené hospodářské výsledky jsou ale jednoznačné a vy si tak můžete sami udělat obrázek a být si jistí svou investicí.

Mezi společnosti, jejichž prospekty k vydávání dluhopisů byly ČNB schváleny, patří i společnost EMTC – Czech a.s (podnikové dluhopisy společnosti EMTC). Samotný prospekt, ale i ekonomické výsledky, naleznete na jejich domovských stránkách v sekci pro investory. Díky dluhopisům EMTC rychleji a efektivněji rozvíjí své klíčové projekty. Airjobs, projekt z oblasti personalistiky a Lipa Learning, projekt vyvíjející vzdělávací aplikaci pro děti.

Tento článek je ve smyslu zákona propagačním sdělením. Základní prospekt dluhopisů schválený Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 6. 3. 2019, č.j. 2019/025137/CNB/570, které nabylo právní moci dne 7. 3. 2019, byl uveřejněn na webových stránkách www.emtc.cz v sekci Pro investory, podsekci Prospekt ČNB, a v papírové podobě je možné jej získat v sídle společnosti EMTC – Czech a.s. na adrese Palmovka Open Park IV, Voctářova 2497/18, 180 00 Praha 8 v přízemí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *