full screen background image

Společnost MANN+HUMMEL položila základní kámen nové haly

V pátek 7. prosince společnost MANN+HUMMEL za přítomnosti senátora Miloše Vystrčila a společnosti DELTA Projektconsult, která má realizaci projektu pro společnost MANN+HUMMEL na starosti, položila základní kámen nové haly v Nové Vsi u Třebíče a symbolickým poklepáním na základní kámen tak zahájila její výstavbu.

 

V hale vyroste vývojové centrum společnosti MANN+HUMMEL Service a její prostory budou sloužit i sesterské společnosti MANN+HUMMEL (CZ) jako další logistické sklady. V dalších patrech budou i administrativní prostory pro obě firmy německého koncernu.

Při slavnostním poklepu základního kamene nové haly zdůraznila vedoucí MANN+HUMMEL pro Evropu paní Emese Weissenbacher, že výstavbu v Nové Vsi lze chápat jako důvěru ze strany vedení firmy ve schopnosti českého závodu a ve stávající provoz. Výrobní společnost nyní zaměstnává kolem 900 zaměstnanců, v servisní společnosti pracuje v současnosti 150 odborníků z oboru IT, vývoje, konstrukce, účetnictví a ostatních specializovaných oblastí. V nové hale najde uplatnění zhruba dalších 60 specialistů. Strategickým cílem společnosti MANN+HUMMEL Service do roku 2018 je totiž rozšíření personálního obsazení až na 260 zaměstnanců – z toho 210 v Nové Vsi a 50 v detašovaném pracovišti v Brně, kde jsou umístěni pracovníci IT a oddělení vývoje a konstrukce. „Odlehčíme tím vývojovému centru v Německu, některé testy se budou provádět u nás,“ dodal Auer. Rozšíří se nejen zkoušky vzduchové a kapalinové filtrace, ale také testování sacího potrubí.

Podle jednatele výrobní společnosti MANN+HUMMEL (CZ) Jiřího Paroulka je vývoj a výzkum přidaná hodnota, která tvoří budoucnost firmy. Připomenul, že v příštím roce MANN+HUMMEL oslaví 20 let svého působení v České republice. „Investice v této velikosti a v tomto období, kdy se všeobecně očekává pokles prodejů osobních a nákladních vozidel v Evropě, je toto možno chápat jako ocenění minulých výsledků a důvěru ve schopnosti závodu v udržení konkurenceschopnosti a zdravého růstu i v následujících letech,“ dodal Paroulek.

Slavnostního aktu se zúčastnil také senátor Miloš Vystrčil, který vzpomenul rok 2006, kdy se účastnil poklepu základního kamene sousední haly. Poděkoval zástupcům firmy rovněž za podporu zdejšího regionu. Termín uvedení do provozu je stanoven na polovinu roku 2013“, uvedla závěrem Marcela Kolářová za společnost Delta Projektconsult.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *