full screen background image

Topení, topení a zase topení

Proč se zabývat topením, když právě začíná jaro? Nenechte se ukolébat zvyšujícími se teplotami. Způsob vytápění je třeba jako jednu z prvních věcí naplánovat, chystáte-li se stavět. Stavba nového domu vyžaduje promyslet nejen samotné topné těleso, ale také s ním spojené systémy, především pak odvod spalin. K tomu slouží komíny různých druhů, velmi oblíbené jsou zděné komíny, novinkou jsou komíny z nerezu. Není komín jako komín, je třeba si ujasnit, který komín se hodí ke kterému způsobu vytápění a podle toho si potom vybrat.

Hodláte-li vytápět plynem nebo elektrickou energií, máte na výběr mnoho různých variant, v podstatě si tak můžete vybrat jakýkoli komín, protože spaliny z plynového topení nejsou nikterak agresivní. Rozhodnete-li se však pro topení tuhými palivy, není dobrým řešením klasický zděný komín, spaliny ze dřeva tvoří z velké části kyselé kondenzáty, které narušují strukturu komínu a časem jej poškodí. Proto se využívají stále častěji nerezové komíny.

Tyto komíny jsou vyrobeny z vysoce odolného nerezového plechu, který odolává vlhkosti, působení vysokých teplot a má velmi dlouhou životnost. Díky jednoduchosti instalace a variabilitě jej můžete bez obav použít pro odvádění spalin z jakéhokoli typu vytápění. Kominy-nerez.cz vám nabízí velký výběr různých dílů pro nerezové komíny, vlastní komín si tak můžete snadno sestavit na míru a koupit po jednotlivých dílech, vyhovíte tak maximálně specifickým požadavkům vašeho topného systému.

Na Kominy-nerez.cz naleznete taktéž řadu typů nerezových komínů, které je možné využít samostatně nebo jako nerezové komínové vložky do komínů stávajících. Kominy-nerez.cz vám nabídnou celé komínové systémy i jednotlivé díly v různých průměrech, abyste si mohli vybrat ten správný. Věnujte tedy dostatečnou pozornost vašemu systému vytápění, jehož důležitou součástí je také komín.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *