full screen background image

Úklid velkých prostor zvládne centrální vysavač

Mít na pracovišti, zvlášť v provozech a průmyslových halách, vše čisté, vyžaduje častý úklid a mnoho práce. Centrální vysavače pomáhají šetřit síly i čas.

 

Čisté prostředí

Nečistoty a prach nás netrápí jen doma, ale nejvíce právě ve výrobnách a zpracovatelských závodech. A zatímco doma nám vrstva prachu přidělá maximálně vrásky na čele z nepořádku, v provozech může být prach velmi nebezpečný, a proto se musí používat průmyslová vzduchotechnika. S explozním prachem se setkáváme ve všech odvětvích průmyslu a výroby. V elektrárnách a teplárnách je to uhelný prach, v knihařské výrobě prach papírenský a ve dřevozpracujících závodech dřevní prach. V potravinářství je pak za explozní považován jakýkoli prach. Jeho městnání, pokud nedochází k pravidelnému odsávání prachu, pak může vytvářet prostředí s vysokým rizikem výbuchu a požáru.

 

Snadný úklid

Každý den však chodit s prachovkou a snažit se prach zlikvidovat je nereálné, k jeho odsávání by mělo docházet co nejblíže místa vniku. Centrální vysavače umí bezprašně, rychle a efektivně uklidit výrobní haly i dopravní cesty v různých provozech. Jsou tvořeny filtrační jednotkou, ke které je připojen centrální potrubní rozvod vybavený připojovacími místy. Délka rozvodů může být i několik stovek metrů, připojovací místa se umísťují v pravidelných rozestupech a lze na ně připojit vysávací hadici. Centrální vysavač může být kombinován s dalším typem odsávání a filtrací vzduchu přímo ve výrobě, filtrační zařízení pro explozivní prach je vybaveno také zpětnými klapkami. Ty zamezí případnému šíření zpětné vlny do sacího potrubí a zvyšují tak bezpečnost celého systému.

Ve výrobních halách zajistí průmyslová vzduchotechnika bezpečné prostředí, centrální vysavač se pak postará o snadný a efektivní úklid. Využít jej lze nejen v průmyslových halách, ale také v kancelářských budovách a dalších provozech.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *