full screen background image

Ve znamení vítězství – festival INNER WINNER

Rozhovor s řediteli festivalu INNER WINNER, Magdalenou Vokáčovou a Jiřím Vokáčem Čmolíkem. Blíží se čtvrtý ročník festivalu INNER WINNER. Jak byste představili událost lidem, kteří o Vás zatím ještě neslyšeli?

Jiří: Jde o festival vzdělávání a osobnostního rozvoje. Pokud se přirozeně zajímáte o vlastní rozvoj nebo pokud stojíte před jakoukoliv významnou životní výzvou, přijďte.

Magdalena: Festival jsme pojali jako oslavu vzdělávání, nikoliv toho, které nám bylo vnuceno, ale vzdělání, které si sami vyberete. Jde o setkání, na kterém můžete zažít naše i zahraniční špičkové lektory, všemožné přístupy … Můžete se pak snadno rozhodnout, co Vám v tuto chvíli vyhovuje.

To zní zajímavě. Komu je tedy vlastně festival určen?

Magdalena: Všem těm, kteří věří, že nejjistější investicí je vklad do vlastního vzdělání. Festival je setkáním pro zajímavé, inteligentní lidi, dobrodruhy, pro lidi, kteří na sobě rádi pracují, pro lidi hledající, úspěšné a akční. Hovořím-li o úspěchu, mám na mysli vnitřní spokojenost, ne vnější rekordy.

Jiří: Zajímavá otázka… Původně byl festival určen specialistům (především z firem), kteří mají na starosti vzdělávání zaměstnanců. Postupně nás akce přerostla a zájemci se rozšířili o manželské páry, studenty, podnikatele, seniory … o všechny lidi, kteří touží po dobrodružství sebepoznání. Takže dnes na festivalu potkáte pestrou směr lidí z korporátního businessu, lidí z neziskového sektoru, studenty, prostě „tavící kotlík“

Co znamená vzdělání či osobnostní rozvoj pro Vás?

Jirka: Klíč je svobodě! Přístup k tomu, abych vyšel z vlastních stereotypů. Angličtina na to má výborný výraz „out of box thinking“

Magdalena: Pro mě to znamená nekončící dobrodružství. Princip poznávání, který mě nikdy neomrzí. Miluji cestování a vzdělávání či sebepoznání je vlastně takovým cestováním k sobě, do sebe.

Jirka: Pro nás je vlastně permanentní práce na sobě životním stylem.

Když Vás slyším, nejraději bych také na sobě začal pracovat. Ale kde začít? Co mi v této situaci festival nabídne?

Jiří: Od 19 do 21 října můžete po celé tři dny vybírat celkem ze tří paralelních workshopů, jde o třicet šest dílen, jinými slovy interaktivních devadesáti minutových bloků. Každá dílna je designována tak, abyste si udělali co nejpřesnější představu o tématu, přístupu, lektorovi. Snažíme se o to, abyste si v co nejkratším čase, odnesli co nejvíce zážitků, prožitků, informací.

Magdalena: Přirozeným doplňkem celodenních workshopů jsou večerní fóra. Jde o krátká vystoupení (20 minut), která probíhají formou přednášky či dialogu. Odborníci z několika oblastí, např. umění, business, technologie, design, sport apod. prezentují svůj osobní příběh. Letos máme připravené následující témata: začínal jsem z ničeho, krize jako šance, mám všechno co dál?

To zní jako nabitý program… Dá se celodenní zápřah zvládnout?

Jiří: Po celou dobu festivalu je k dispozici také „koučovna“ kde budete moc pracovat individuálně a vyzkoušet různé styly a přístupy v koučování. Čajovna je připravena pro lidi, kteří si chtějí odpočinout, seznámit se, popovídat si nebo vyměnit názory.

Mluvíte o špičkových lektorech, na koho se tedy můžeme těšit?

Jiří: Ze zahraničních lektorů se velice těším na světovou špičku Briana Tracyho, USA, který vydal 50 bestsellerů, z nichž nejznámější je u nás kniha o time managementu „Sněz tu žábu“. Dále na Marii Diamond z Velké Británie, známou z knihy a filmu Tajemství (the Secret), na Jazze Rassola, britského kouče, který představí poprvé v ČR systém tvz. Sociálních vitamínů… Z domácích špiček se těším na psychologa Radvana Bahbouha, Petera Sasína, MUDr. Karle Nešpora, Irenu Swiecicky, Leu Paulínovou, Marka Dzirasu … program je opravdu pestrý, prostudujte zde: http://www.innerwinner.cz/festival/program/

Co byste vzkázali účastníkům čtvrtého ročníku festivalu INNER WINNER?

Magdalena: Přijďte! Uvidíte, co jste ještě neviděli, uslyšíte co jste ještě neslyšeli a následně uděláte to, co jste zatím ještě neudělali

Jirka: Těšíme se na Vás.

Informace k festivalu INNER WINNER: http://www.innerwinner.cz/festival/

Program festivalu: http://www.innerwinner.cz/festival/program/

Vstupenky na festival: http://www.innerwinner.cz/objednejte-si-vstupenky/

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *