full screen background image

Založení s.r.o. lze provést několika způsoby. Záleží na vašich časových možnostech

Společnosti s ručením omezeným jsou v Česku velmi rozšířenou záležitostí. Jedná se o firmy, u nichž jako vlastníci nemůžete přijít o soukromý majetek, což patří k základním výhodám této formy podnikání. Jak ale přijít k vlastní s.r.o.?

 

Princip s.r.o.

Ještě před zhruba 8 lety bylo založení s.r.o. přeci jen výrazně těžší, než je tomu dnes. Poté, co došlo ke změně zákona a snížení základního kapitálu, může si vlastní společnost s ručením omezeným zařídit prakticky kdokoliv, aniž by musel mít k dispozici nějaký větší obnos peněz. Aktuálně totiž činí minimální výše základního kapitálu pouhou 1 Kč.

 

Založení vlastními silami

Pro založení s.r.o. se většina zájemců o podnikání spoléhá na vlastní schopnosti. Jenže založit si s.r.o. zcela svépomocí bývá poměrně časově náročné. Musíte myslet na to, že ač jsou dnes zákony benevolentnější nežli v minulosti, stále je nutné provést řadu nezbytných úkonů, oběhat úřady, sehnat potvrzení, zaplatit příslušné poplatky. To vše vám zabere až několik týdnů, což je doba, kterou stále více lidí není ochotno čekat. Nabízejí se proto i jiné možnosti.

 

Pomoc se založením od jiné firmy

Zajímavé řešení představuje založení sro pomocí specializované společnosti. Ta za vás na základě plné moci a dodání základních dokumentů udělá potřebné zákonné kroky, jež jsou před tím, než lze začít jménem nové firmy podnikat, potřebné. Délka založení sro se vám výrazně zkrátí, a to už na zhruba pouhý jeden pracovní týden. Navíc se během něj můžete plně věnovat přípravám, abyste hned po založení sro mohli začít plně vystupovat jejím jménem a podnikat. Ušetříte tedy nejen čas, ale i spoustu námahy a vyvarujete se zbytečnému stresu.

 

Koupě ready made s.r.o.

Existuje ještě další varianta. Je jí koupě ready made společnosti, což je již předem založená sro, kterou si jednoduše koupíte. Sami pak můžete změnit její jméno. U ready made společností je základním pravidlem fakt, že nemají žádnou historii, tudíž ani závazky. Jde o „prázdné“ firmy, jež pouze čekají na své nové vlastníky. Takto lze začít podnikat ze dne na den, jde však přeci jen o dražší způsob nežli založení externí společností.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *