full screen background image

Chytré jeřáby s obchodním vážením šetří čas i nervy

Obchodní vážení se nejčastěji používá u aplikací, u kterých je nutná znalost velmi přesného množství materiálu. Jedná se zejména o jeřáby určené k vsázkám do pecí. Dalším z důvodů pro využití obchodního vážení přímo na jeřábu může být také nutnost znalosti přesné hmotnosti břemen.

 

Moderně vybavený jeřáb vám ušetří peníze i stres

V dnešní době mají jeřáby velké množství moderních funkcí, které vaší společnosti mohou zásadně usnadnit fungování. Jednou ze speciálních funkcí je jeřáb s obchodním vážením.

Právě toto velmi přesné vážení vám snadno zajistí perfektní dávkování materiálů a zároveň dokáže určit přesnou hmotnost daného břemene.

Obchodní vážení na jeřábu eliminuje rozdíl mezi vypočtenou a skutečnou hmotností materiálu nebo břemen. Ten bývá často důvodem neefektivní přepravy, a tím také potenciální nespokojenosti na straně klienta i dodavatele. Dále je skutečná hmotnost nezbytná pro dávkování různých příměsí a materiálů.

 

Uplatnění jeřábů s obchodním vážením

Jeřáby s obchodním vážením jsou ideálním strojem především v hutích a skladech. Velkou přidanou hodnotu mají také pro stavební a strojírenské závody i zemědělce. Ať už se věnujete dodávání materiálů nebo jejich zpracování, jeřáb s obchodním vážením vám pomůže s jejich optimálním využitím i s dopravou.

 

Údržba lehkých jeřábů s obchodním vážením a dalšími chytrými funkcemi

Údržba jeřábů s obchodním vážením a s ostatními moderními funkcemi probíhá z velmi podobně jako u jeřábů klasických, navíc s nutností pravidelné kalibrace vážícího systému. Jejich údržba podléhá platné legislativě.

Pokud mluvíme o samotném jeřábu, vlastní vážení probíhá ve statické poloze jeřábu, poté se vytáruje displej do stavu 0.00 a zavěšením břemene dojde k signálu, který je zpracován PLC a hodnota je odeslána buď na velkoformátový displej na jeřábu, nebo na displej dálkového ovladače, případně do nadřazeného systému. Obchodní vážení je realizováno přesnými tenzometrickými snímači na rámu kočky a je řízeno PLC systémem.

Ať už mluvíme o klasickém jeřábu či o jeřábu s obchodním vážením, jeho inspekce by měla proběhnout zhruba dvakrát ročně, aby byly jeřáby udržovány v co nejlepší kondici a bylo tak zajištěno bezchybné fungování všech jejich vlastností. I přesto, že využíváte vysoce spolehlivý jeřáb od prověřeného dodavatele, kontrola jednotlivých částí jeřábu by měla probíhat periodicky v rozmezí tří měsíců až jednoho roku v závislosti na konkrétních podmínkách.

Kontrolu všech funkcí včetně vážícího softwaru a řídících jednotek provádí specializovaní odborníci firmy Adamec Crane Systems.

 

Jeřáby s obchodním vážením na míru od spolehlivého dodavatele s tradicí

Společnost Adamec Crane Systems se jeřábům a jeřábové technice věnuje více než 29 let. Dodává jeřáby na míru zákaznickým potřebám. Společnost klade důraz na vlastní výzkum a pracuje na vývoji vlastního softwaru k provádění specializovaných výpočtů jeřábů a jejich drah.

Společnost STAHL Cranesystems, jejíž kladkostroje firma Adamec používá, má na trhu více než sto let zkušeností. Soustředí se především na expertní systémová řešení a na individuální přístup k potřebám zákazníků. Jedním příkladem za všechny mohou být dva speciální nízkoprofilové jeřáby s obchodním vážením, které byly zkonstruovány na míru pro strojírenskou firmu M D Let s.r.o., jejíž hlavní oblastí působení je zakázková strojírenská výroba pro zákazníky z různých odvětví jako např. strojírenského, hutního, chemického, automobilového a potravinářského průmyslu a usnadňují tak provoz v jedné z nově vystavěných hal.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *