full screen background image

Čisté pracovní prostředí zaručí vzduchotechnika

Ve většině oblastí průmyslu a výroby se neobejdeme bez filtrace vzduchu, abychom zajistili bezpečné prostředí pro práci a ochránili lidské zdraví.

 

Dýchat čistý vzduch

Při zpracování surovin a výrobě dochází k znečišťování vzduchu. Vzduchotechnika snižuje obsah škodlivin a odstraňuje ze vzduchu částice a nečistoty, aby bylo možné jej bez obav dýchat a pracovat. Průmyslová filtrace vzduchu však není jen doménou výrobních hal a průmyslových závodů, své místo má také v kancelářských budovách a obchodních centrech. Tam navíc bývá často kombinována s klimatizací a vytápění, aby se vytvořilo příjemné prostředí. V mnoha provozech je ale filtrace vzduchu naprostou nutností a také zákonným požadavkem na provoz, aby se zaručila ochrana životního prostředí i zdraví zaměstnanců.

 

Minimální riziko

Na filtrační systémy jsou kladeny různé požadavky, podle typu provozu. V polygrafických provozech se musí odsávat papírový odpad vznikající při výrobě časopisů nebo knih. Bez pravidelného odsávání by se prach a odřezky hromadili a brzy by bylo znemožněné fungování strojů. Ve dřevozpracujícím průmyslu je velmi důležité odsávání pilin, dřevních vláken a prachu, protože jejich ponechání ve výrobnách může být i nebezpečné. I z domácího prostředí známe drobné piliny a dřevní prach, který vzniká při řezání nebo broušení dřeva. Vyšší koncentrace pilin a usazování dřevního prachu totiž může vytvořit podmínky pro vznik prostředí s rizikem výbuchu. Pro zachování bezpečného prostředí je tak nutné zajistit včasné a výkonné odsávání prachu i pilin, ideálně co nejblíže místu jejich vzniku, a minimalizovat případné usazování v okolí.

Kvalitní vzduchotechnika je také nezbytná v potravinářském, automotive a chemickém průmyslu, ve svařovnách, slévárnách, lakovnách a brusírnách nebo v elektrárnách a dolech.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *