full screen background image

Čistý vzduch ve svářečské dílně? Poradíme, jak na to

To, že je kouř při svařování zdravotně závadný a může mít vážné zdravotní důsledky, víme skoro všichni. Jak se před ním ale účinně bránit, abychom ochránili sebe či své zaměstnance? Přinášíme pár tipů, jak na to.

 

Myslete na zdraví

Doba mistrů kovářů je již dávno za námi a my se stále více obracíme směrem k digitálním technologiím a nevyhnutelnému pokroku. Dostatečné odsávání svařovny nemusí být pouze vytouženým přáním. Svářečský kouř je totiž plný škodlivin, zejména mastných odpařených olejů či kovových částic, proto je nutné myslet na své zdraví a svou dílnu řádně zajistit. Odsávání kouře přitom nemusí být žádná věda. Stačí se obrátit na kvalifikované odborníky, kteří nás vyvedou ze slepých uliček a doporučí to nejlepší právě pro nás.

 

Lokálně či centrálně, to je oč tu běží

Škodlivý kouř můžete odsávat nejen centrálně, ale i lokálně. Lokální odsávání je adekvátní pro menší provozovny, kdy odsávací ventilátor zachytí nezdravý kouř přímo u zdroje, např. bezprostředně u pracovního stolu. Kouř se tak nešíří do prostoru provozovny, ani do dýchací zóny svářeče, který se může plnohodnotně soustředit na svou práci v těch nejlepších podmínkách.

 

Šetřete pomocí chytrých zařízení

Doba patří vývoji digitálních technologií, což se odráží i v tomto průmyslovém odvětví. Nynější doba přeje chytrým zařízením, které dokáží regulovat výkon odsávání. To je možné konkrétně díky provázanosti s chodem provozovny. Další oblíbenou možností je zapnutí a vypnutí filtračních systémů podle aktuální potřeby, čímž se samozřejmě také výrazně šetří náklady. Vy se pak můžete soustředit spíše na vylepšování vaší provozovny místo na zaplacení drahých složenek.

Svařovací provoz nemusí znamenat nezdravé prostředí. Šetřete svůj organismus a zajistěte pro sebe i své kolegy adekvátní podmínky.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *