full screen background image

Co pomáhá při výrobě granulí pro zvířata

Krmení našich domácích mazlíčků granulovaným krmivem je možnost, jak jim dát to nejlepší. Navíc se jedná i o pohodlný způsob, který nám nezabere příliš mnoho času. Cesta granule od základních surovin až do misky našich domácích miláčků je však dlouhá, během celého procesu se dbá na kvalitu i správné zpracování.

 

Doba jde dopředu

Naštěstí už nemusíme, tak jako naše prababičky, krmit domácí zvířata zbytky od stolu. Dnes mají široký výběr vhodného krmení, které jim prospívá.  Nezáleží, zda máme doma kočku, psa či morče, většina z nás je krmí především granulemi. Ty svým správným a vyváženým obsahem všech potřebných živin, minerálů a vitamínů pomáhají udržet naše zvíře zdravé a ve skvělé kondici. Navíc se granulované krmivo pohodlně a rychle dávkuje, dokážeme tak lépe ohlídat denní příjem zvířete, což je důležité například při nemoci nebo hubnutí. Samotná zvířata nemívají s jejich konzumací žádné problémy. Díky širokému výběru mnoha značek a příchutí můžeme dopřát našim mazlíčkům to, co jim opravdu chutná. Tak jako u receptů na lidské pochoutky, i v této oblasti si výrobci pečlivě hlídají svou vlastní recepturu. Samotná výroba, ale následně i přeprava granulí, je velmi složitý proces s přísnými kontrolami, do kterého se zapojují nejmodernější technologie, potrubní systémy a automatizované linky, aby byla dodržena vysoká úroveň standardů zpracování.

 

Moderní zpracování

Výroba granulí je doslova alchymie, aby dobře chutnaly, obsahovaly vše potřebné ve správném poměru a byly dobře stravitelné. U granulí pro kočky nebo psy nejde pouze o maso a tuk, přidávají se také různé bylinky, ovoce či zelenina. To vše zajistí lesklou srst, zdravé zuby, bezproblémové zažívání a mnoho dalších benefitů. Důležité je dodržení toho správného poměru, kdy každá jedna granule obsahuje vše tak, jak má. Aby bylo mixování surovin jednodušší a poměr byl správně dávkován, slouží ve výrobnách systémy z nerez potrubí, které pomáhají přepravovat efektivně a rychle jednotlivé složky z jednoho místa na druhé. Protože se při výrobě, balení a následné expedici musí dodržovat přísné normy, pomáhají s většinou prací stroje, systémy potrubí jacob a přepravníků s dávkovači. Tak se usnadní nejen samotná příprava surovin, ale i mnoho procesů během výroby i následné balení a expedice.

K nejběžnějším technologickým procesům dnes patří extrudování, lisování za studena, tak zvané peletování a pečení. Přestože má každý proces své plusy a mínusy, je u všech potřeba dodržet nutriční hodnoty výsledných granulí.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *