full screen background image

Co by nemělo chybět v žádném skladu?

Sklady jsou v každém průmyslovém odvětví nepostradatelnou součástí, ale bohužel také často podceňovanou. To se projevuje na malé vybavenosti skladů. Nedostatečně vybavené sklady jen stěží mohou plnit dokonale své úkoly a také je větší prostor pro chyby a nedokonalosti. Nepodceňujte vybavení skladů. V následujícím článku si probereme, jaké jsou 3 nejdůležitější části vybavení skladů.

 

První částí je manipulační technika

Nejčastější prací skladů jsou logistické činnosti a zejména pak vykládka a naložení zboží. Až 90% skladů není schopno se při takových činnostech obejít bez správně zvolené manipulační techniky. Většina zboží je totiž dodávána i exportována na paletách a ty se v rukou tahají jen velmi těžko. Druhů manipulační techniky je velmi mnoho. Tím základním jsou ruční paletové vozíky. Paletové vozíky mohou být i elektrické, což skladníkům velmi usnadní práci. Většina skladů se ale neobejde bez vysokozdvižných vozíků. Nákup takového vozíku ale samozřejmě není jednoduchou ani levnou záležitostí. Pokud je pro váš sklad vysokozdvižný vozík nezbytností, ale nechcete zbytečně utrácet za koupi nového, můžete využít vysokozdvižné vozíky bazar, které slouží mnoho roků ve skvělé kondici.

 

Nesmí chybět ani kvalitní regály

Dokonale zařízený sklad by měl být vybaven také skladovými regály. Jen málokdy jde totiž přijaté zboží okamžitě do výroby a mnohdy je potřeba, aby bylo chvíli na skladě. V takových případech je nutné zboží efektivně uskladnit. A právě k tomu slouží průmyslové regály. Při jejich výběru ale dbejte na to, abyste vybrali správný typ. Jednotlivé druhy jsou rozděleny podle váhy skladovaného zboží a nosnosti. Raději vyberte regály s vyšší nosností, než potřebujete, než naopak.

 

Ve skladech se často zapomíná na kvalitní osvětlení

Bohužel drtivá většina skladů, v porovnání s ostatními průmyslovými prostory, trpí nedostatečným osvětlením. Pracovníci ve skladu manipulují se zbožím, kontrolují jeho kvalitu a také ho zaskladňují. Na všechny tyto činnosti je třeba maximálně kvalitní osvětlení. Moderním způsobem osvětlení skladů je využití průmyslového LED osvětlení, které zvýší osvětlenost prostoru. LED osvětlení je navíc možné vybírat hned v několika variantách do interiéru i exteriéru.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *