full screen background image

Graffiti, problém dnešních měst, rostou jako houby po dešti

Pubertální mládež se tímto způsobem snaží zviditelnit, možná si kompenzuje nedostatek pozornosti od rodičů, kamarádů či učitelů. Je zajímavé že graffiti se objevuje převážně ve městech, na vesnicích jen mizivě. Hlavním důvodem může být anonymita a šeď města, navíc na vesnici se zná každý s každým a pachatel by byl snadno odhalen. Sprejeři se na jednu stranu chtějí zviditelnit, na druhou stranu ale zůstávají v anonymitě a schovávají se za různé přezdívky a tagy.

Pokud se na fasádě, zdi nebo mostním pilíři objeví graffiti či tag, je velice pravděpodobné, že v brzké době k němu přibude další. Sprejeři si tak vytyčují své území, trošku mi to připomíná chování pejska, který si značkuje své okolí. Pokud se Váš dům nachází v oblasti zvýšeného výskytu graffiti a tagů, je dobré být připraven. Nejlepší ochranou před graffiti je antigraffitový nátěr fasády. Tato ochranná vrstva zabrání, aby se grafitový sprej vsákl do omítky a způsobil tak nevratné škody. Pokud fasáda byla ošetřena antigraffiti ochranou, je odstraňování graffiti mnohem snadnější a nezůstávají po odstranění viditelné stíny a kontury.

Odstranění graffiti Praha a antigraffitový ochranný nátěr provádí firma A Servis Lipka, s.r.o., která má s touto činností bohaté zkušenosti. Navíc nabízí servisní odstraňování graffiti ze svých AGO, tím prokazují účinnost antigraffiti nátěru.

Graffiti je v posledních letech velice rozšířeným nešvarem

Tento způsob zábavy pubertálních jedinců se rozšířil převážně ve městech. Graffiti se objevují převážně v centru větších měst, na sídlištích, na mostních pilířích, betonových plotech a protihlukových stěnách. Většina lidí chodí nebo jezdí denně kolem výtvorů mladých „umělců“ a už ani nevnímá jejich vzrůstající počet, do té doby, než je poškozen jejich majetek. Stát se to může každému. Sprejeři si neberou servítky a posprejují i nově opravenou historickou budovu. Policie ale bohužel v mnoha případech nemá důkazy ani přímé svědky a vandalové dál beztrestně ničí cizí majetek. Já sama jsem tento problém řešila a tak jsme se obrátila na několik firem, nejlépe a nejrychleji jsem se domluvila s A SERVIS LIPKA, zaujal mě jejich systém práce a propagace jejich programu budovy bez graffiti.

A jak se říká, nejlepší obranou je útok. Tohoto hesla se drží firma A Servis Lipka, s.r.o., která provádí odstranění graffiti a antigraffitový ochranný nátěr Praha. Odstraňování graffiti provádí po celé České republice, bohužel ne vždy se daří odstranit graffiti zcela. Potom nezbývá než zeď přetřít fasádní barvou. Pokud fasáda nebyla předem ošetřena antigraffitovu ochranou, pohybuje se úspěšnost odstranění v rozmezí 60%-90%. Z tohoto důvodu je velice vhodné předcházet vandalství a ošetřit fasádu Vašeho domu antigraffitovou ochranou, následné odstranění graffiti je pak 100%.

Velkou výhodou je, že firma A Servis Lipka, s.r.o. zajistí po dobu 5 let servisní odstraňování graffiti za zvýhodněnou cenu z budov ošetřených AGO. Tento servis žádná jiná firma nenabízí. Pokud sprejeři vidí, že jejich malůvka je brzy odstraněna, jdou se zpravidla realizovat jinam.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *