full screen background image

Horko ani mráz už nebudou problém! Víme, jak snížit náklady za energie o třetinu!

Letošní počasí je jako na houpačce. Dlouhá a krutá zima, na jaře padají teplotní rekordy a v zápětí přijdou nebývalá chladna. Tyto rozmary počasí zachytila i detailní studie odborníků z amerického Národního úřadu pro oceány a ovzduší (NOAA) a britského Meteorologického úřadu (Met Office), která poprvé konstatuje přímou souvislost mezi činností člověka a extrémními projevy počasí z posledních let. Extrémů má navíc podle studie citelně přibývat. Je tedy potřeba se na ně připravit.

Na takové změny a rozměry počasí nejsou naše obydlí připravena. Za letních veder se střecha většinou rozpálí a v horním patře se potom nedá spát. Stropem totiž prostupuje teplo do obytných prostor. V zimě je zde chladno, protože teplý vzduch v místnosti stoupá ke stropu a hledá si skulinky, kudy by se mohl dostat ven. Řešení je často chybné – abychom si doma uchovali tepelnou pohodu, budeme muset v zimě více topit a v létě klimatizovat. Toto ale vede k velkému nárůstu výdajů za energie.

Opravdu se nenajde způsob, jak udržet teplotu ve snesitelných mezích? ANO!

Úspora k nezaplacení

Ideálním řešením je, zateplit půdní prostory minerální foukanou izolací. Ta totiž dokonale utěsní i ty nejmenší skulinky a zamezí horku proniknout v létě do ložnic. Navíc také zvýší požární odolnost domu a také výrazně tlumí hluk. Nechutná hmyzu ani hlodavcům a zabrání vzniku plísní.

Zateplení stropu posledního podlaží je nejrychlejším a současně také nejefektivnějším a i nejlevnějším řešením zateplení budov. Ušetří až 30% nákladů na otop, což už jsou poměrně velké peníze. Zkusit můžete ověřenou kvalitu – Systém MAGMARELAX® 2013. Rozdíl teplot v obytných místnostech ucítíte hned po zateplení. Průměrně je to o 5 stupňů.

Každá střecha má své plusy i mínusy

Starší domy, které mají plochou střechu, bytové domy a také novější paneláky mají nějakou izolaci. Ta je ale většinou nekvalitní, poplatná době stavby. Izolovala špatně už jako nová, po mnoha letech slehla vlivem vlastní váhy a vlhkost dokonala dílo zkázy. Vytvořila se kompaktní pevná hmota, která neizoluje téměř vůbec a v tom je největší problém.

                

Ploché střechy mají zpravidla dvouplášťové provedení. Do dutiny nad stropem místností posledního podlaží lze zafoukat minerální izolací MAGMARELAX®. Zateplení střechy díky tomu oceníte za parných letních dnů, kdy se v horních místnostech domu nedá vydržet díky prostupujícímu horku z rozpálené střechy. Izolace zabrání prostupu a místnosti zůstávají i bez klimatizace během léta dobře obyvatelné. je to jednoduché a vysoce efektivní řešení.

Sedlové střechy se izolují nejlépe do dutiny v podlaze půdy. Tím se zateplí i těžko přístupné prostory. Stačí několik otvorů do podlahy půdy, které se po zafoukání uzavřou. Vše je tak dokonale utěsněno.

Není-li dutina v podlaze půdy k dispozici, může se izolační vata nafoukat přímo na podlahu půdy a to ve vrstvě 30 centimetrů. Poměr ceny a úspory nákladů na topení zde vychází nejlépe.

Pozor musíme dát u zavěšených stropů. Neúnosný podhled je zavěšen na táhlech. V tomto případě se fouká do volného prostoru pod dřevěným vazníkem, což vyžaduje zvláštní zkušenost izolatérů.

K foukání do nové podlahy – Stropní systém MAGMARELAX ® – přistoupíme, chceme-li dále využívat půdní prostor k letnímu bydlení nebo třeba k relaxaci. provedení je takové, že se vytvoří lehká, velmi stabilní nová podlaha z OSB desek na pero a drážku. Připravená konstrukce je smontována přímo na půdě, po té se zafouká minerální izolací a uzavře. Kromě vynikající tepelné izolace se vytvoří i protihluková a protipožární vrstva.

 

Modré z nebe

Velice chytrý tip, jak zvětšit obytný prostor, je SWEET LOFT, se kterým snadno přeměníte obyčejnou půdu v dětskou hernu, ateliér nebo i relaxační centrum. Moderní technologie totiž umožňují postavit na půdě ideálně rovnou podlahu s milimetrovou přesností, kontrolovanou laserem – pevnou skládačku lehké konstrukce. Speciální rošt vytvoří pod novou podlahou prostor o výšce 25 centimetrů, kam se zafouká tepelná izolace MAGMARELAX® ECO. Dutina se poté zaklopí OSB deskami. Po těchto pracích následuje barevný nástřik na dřevěné konstrukce. Technologie umožní nastříkat barvu v pěti základních barvách a v nekonečném množství jejich kombinací. Izolování netrvá ani tři hodiny. S montáží nové podlahy a barevnou úpravou pak nejvýš den.

Vyřešte to ještě dnes!

Na nic nečekejte a vyplňte nezávaznou poptávku a během několika dnů se vám ozve technicko-odborný poradce. Projde s vámi dům, zdarma zhodnotí stav izolace a navrhne optimální řešení. Samotnou realizaci můžete očekávat do 14dnů.

Více informací o zateplení minerální vlnou MAGMARELAX®  najdete na www.magmarelax.cz nebo telefonu 800 100 533.

Využijte nyní letní akce 20% slevu na MAGMARELAX®, více www.magmarelax.cz/akce!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *