full screen background image

I použitá manipulační technika může být v té nejvyšší kvalitě

Při startu podnikání, rozšiřování kapacit, ale třeba i jen při obecné snaze snížit firemní náklady, musíme mnohdy uvažovat nad tím, že si pořídíme manipulační techniku z druhé ruky. Abychom se však vyhnuli riziku, že nás staré bude nakonec kvůli nutný opravám stát více než nové, je vhodné dodržet dvě zásady: koupit použitou manipulační techniku kvalitní značky a od prověřeného dodavatele.

 

Nemusíte mít na nový, abyste mohli dělat s nejlepším

Společnost STILL se jako leader na trhu s manipulační technikou snaží vyhovět nejen těm, kdo si mohou dovolit svoji flotilu vysokozdvižných vozíků pořídit zcela novou. Firma spojila příjemné s užitečným. Od prověřených firem vykupuje své produkty zpátky, podrobí je kontrole či dokonce generální opravě, a pak je nabízí zákazníkům z řad firem, které jsou z jakéhokoliv důvodu citlivější na cenu. Ti by jinak skončili v necertifikovaném bazaru, nebo by koupili manipulační techniku výrazně nižší kvality. Použitá manipulační technika je ve STILL k dispozici jak k prodeji, tak k pronájmu.

STILL vám nikdy neprodá ani nepronajme „jakýkoliv“ stroj, ale vždy jen zařízení ve vynikajícím technickém stavu. O použitou manipulační techniku, včetně jejího prodeje a pronájmu, pečuje celé jedno oddělení. „Hlavní výhodou pořízení repasovaného použitého stroje je velice příznivý poměr cena – výkon. V případě pořízení repasovaného stroje z bazaru použité techniky STILL dostane zákazník stroj s prokazatelnou minulostí, pravidelně udržovaný a servisovaný techniky STILL s použitím originálních náhradních dílů, před dodáním novému zákazníkovi navíc repasovaný dle mezinárodně závazných standardů STILL,” vysvětluje filosofii prodeje a pronájmu použité manipulační techniky manažer tohoto oddělení, Ing, David Rieger.

Každý vozík má za sebou jinou historii a nelze tedy tvrdit, že jsou všechny ve stejném technickém stavu. Avšak i každý repasovaný vozík čeká u nového majitele jiný život. Některý se nezastaví v několika denních směnách, jiný zas bude používán pouze sporadicky. Proto ve STILL dělí svoji použitou manipulační techniku do třech tříd – zlaté, stříbrné a bronzové. Pro všechny však platí, že jsou po technické kontrole.

Nejlepší technický stav nabízí zlatá třída. Manipulační technika v ní prošla generální kontrolou a opravami. Vozíky mají vždy nový lak a novou baterii. Na stroj dostáváte záruku na 6 měsíců, nebo 600 Mth.

Stříbrná třída obsahuje manipulační techniku, která prošla kontrolou v servisu. Má obnovený lak a baterii v bezvadném stavu. Záruka je 3 měsíce, nebo 300 Mth.

Bronzová třída nabízí techniku připravenou k provozu, má původní lak a provozuschopnou baterii. Nabízí se bez záruky.

 

Proč vsadit na manipulační techniku STILL?

V mnoha odvětvích narazíte na lídry a top produkty, u nichž je kvalita použitých výrobků a zařízení vždy lepší sázkou na jistotu, než nákup nového výrobků jiné značky v low-end třídě. Manipulační technika STILL je svojí kvalitou pověstná. A nejde jen o výrobky. Firma poskytuje intralogistická řešení na míru a propojuje provoz manipulační techniky s IT řešeními, servisem a službami. A právě servis a služby jsou tím, co ze STILL nedělá pouhého výrobce a prodejce manipulační techniky, ale partnera pro vaše podnikání.

Z unikátních služeb, které STILL svým zákazníkům poskytuje, lze zmínit například službu mobilní myčky vysokozdvižných vozíků, nebo desulfatace baterií. Skvělý prodejní a poprodejní servis jsou naprostou samozřejmostí.

 

STILL dbá o trvale udržitelný rozvoj ­– třeba prosazování ekologičtějších Li-Ion baterií

Firma nejenže sama myslí ekologicky, ale učí to i své zákazníky. A nejen učí. Dává jim do ruky nástroje, které každé z nich umožní začít podnikat ve svém oboru s ohledem na životní prostředí.

STILL do své elektrické manipulační techniky nabízí kvalitní a ekologickou náhradu za problematické a neekologické olověné akumulátory. Jde o Li-Ion baterie. Proč si pořídit manipulační techniku s těmito bateriemi?

Stejný objem baterie dokáže přijmout více energie

Zatímco u běžné olověné je to pouhých 25 Wh/kg, do Li-Ion o stejném objemu 90 až 190 Wh/kg. Znamená to, že na jedno plné nabití dokážete s baterií jezdit výrazně delší dobu. Nemusíte často nabíjet, nemáte prostoje, nebo nepotřebujete více baterií.

Žádná sulfatace

U olověných akumulátorů navíc dochází k degradaci baterie tzv. sulfatací. A to zejména tehdy, když je stroj mimo provoz. Nejde si tedy říct, že vy svůj VZV používáte méně často, a tak si vystačíte s olověným akumulátorem. Sulfatace umí baterii zničit, což zvýší vaše náklady na provoz manipulační techniky, i když je používaná pouze sporadicky.

Li-Ion baterie nabízí lepší poměr cena-výkon

I když je pořízení Li-Ion baterie dražší, ve výsledku se pak tyto pořizovací náklady navíc vrátí. Zvládnou tři až čtyřikrát více nabíjecích cyklů než olověné akumulátory. Celkem kolem 4000. Baterii neohrožuje ani delší stání. Obecně se musí vozík nabíjet méně často, navíc je nabíjení rychlejší. Už za 40 minut dokážete nabít baterii na 60 % jejího objemu. Plný objem se dosáhne za 1,5 hodiny nabíjení.

Li-Ion baterie navíc mnohem lépe zvládají extrémní podmínky provozu. Dovedou bez ztráty výkonu fungovat i při teplotách pod bodem mrazu, s čímž mívají olověné baterie problém.

V neposlední řadě jsou Li-Ion baterie ekologičtější

Jejich dopad na životní prostředí není tak negativní, protože se dají recyklovat. Současně neprodukují žádné nebezpečné plyny a k provozu není nutný kapalný elektrolyt. Provoz Li-Ion baterií je tak ekologičtější a bezpečnější současně.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *