full screen background image

Jaké nástroje využijete pro obrábění kovů?

V posledních několika letech se obrábění stalo velice vyhledávaným oborem, protože se jedná o technologický proces, v rámci něhož je možné získat požadovaný tvar v přesně stanovených rozměrech odebíráním materiálu. Dávno jsou však pryč doby klasického ručního obrábění, protože na scénu suverénně nastoupilo strojní obrábění, které výrazně usnadňuje a zefektivňuje práci. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké nástroje se používají pro obrábění kovů.

Co se týče způsobů obrábění, rozdělují se na dvě hlavní kategorie, a to tradiční (ruční obrábění, třískové mechanické obrábění, řezání) a netradiční (elektrojiskrové, chemické, laserové, vysokotlakým proudem vody). Podívejme se tedy na nástroje pro obrábění kovů.

 

Frézy

Pro vysoce produktivní obrábění slouží výkonné frézy, které využijete pro obrábění běžné oceli, hliníku, ba dokonce mědi. Sehnat se dají různé druhy fréz z monolitního tvrdokovu, jež kromě uvedených materiálů dokážou pracovat také s nerezem, titanem i plasty. V některých případech poslouží zase frézy s vyměnitelnými břitovými destičkami, frézy na výrobu forem či frézy pro kalené ocele. Záleží na tom, na jakou oblast se konkrétně zaměřujete. Správně zvoleným nástrojem docílíte produktů vysoké kvality.

Závitníky

Specifickou kategorií jsou závitníky, jejichž úkolem je vyřezávat vnitřní závity ve válcovém otvoru. Žádané jsou především třístupňové závitníky, u nichž dokončíte operaci bez výměny nástroje. Závitníky jsou charakteristické tvarem šroubu, jsou zakalené a vyznačují se vysokou tvrdostí.

Jestliže hledáte dodavatele nástrojů pro obrábění, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia společnosti Michovský – Tools, s.r.o., která na tuzemském trhu působí dlouhá léta. V nabídce najdete kromě výše zmíněných výrobků také vrtáky, měřidla a kalibry.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *