full screen background image

Jak bojovat s graffiťáky v Praze? Antigraffitovou ochranou!

Na objektu našeho zákazníka v Praze-Mimoňi jsme provedli odstranění graffitů z fasády a následně aplikaci antigraffitové ochrany a nátěru fasádní barvou. Zatím co my, poctiví občané a slušní lidé večer uléháme k spravedlivému spánku nevinných, jiné kriminální živly  v podobě pražských graffiťáků vylézají do ulic a ničí naše majetky vytvářením nevkusných graffiti a čmáranicemi v podobě otřesných tagů-podpisů.

Tato mládež nezná bratra ani slitování a pomaluje svými bezbřehými graffity vše, co se v Praze namane. Ptát se, proč to dělají, je nesmyslné, protože ani graffiťáci sami neznají důvod své komunikace, vytvářením graffitů a přihlouplých tagů na různých zdích, fasádách a budovách. Majitelé objektů, kteří chtějí chránit svůj majetek a bojovat proti graffity, mají jedinou možnost, která není úplně levná.

Přesto se, ale investice do antigraffitového nátěru jako ochrana proti graffity vyplatí a v pohledu součtu pěti až deseti let je dobrou investicí. Toto dnes pochopili majitelé většiny počtu budov, jako jsou obchodní řetězce, instituce a developeři nejen v Praze.

Všechny své objekty mají chráněny antigrafitovou ochranou a správně si vybírají firmy, které nabízí nejen nanesení antigraffitového nátěru, ale taky pohotovostní službu a rychlé zásahy v odstraňování graffiti. Pokud včasně a rychle odstraňujeme graffiti na objektu, který má naši antigraffitovou ochranu a odstraníme ji ihned po zjištění nejpozději do 14 dnů, takto dosáhneme a naplníme námi deklarovaný systém „Budovy bez graffitového znečištění a vandalismu“.

Pokud pouliční umělec zjistí, že jeho graffiti nebo nevkusný podpis tag je ihned odstraněn, bývá frustrovaný, zpravidla znechucený a jde malovat jinam. Musíme si uvědomit, že i graffiťák, který sprejuje po budovách a vytváří graffity, také investuje nemalé prostředky do nákupu sprejů a graffitových barev a bývá konsternován z toho, že jeho graffiti je rychle odstraněno.

Naše mezinárodní firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. se může chlubit velkou řadou spokojených zákazníků, kteří si u nás objednali a využili i dalších našich služeb, zaměřených např. na mytí a čištění markýz-lamel-žaluzií, na hloubkové a generální strojové vyčištění kobercových povrchů . Mytí, čištění, leštění oken včetně jejich hydrofobní nano impregnace oken, kterou  aplikujeme na skla pomocí technologie GLP Praha.

Spray cans in a Graffiti Alley in Melbourne, Australia

Nabízíme také služby jako čištění fasád a odstranění plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG.
19 x komentováno u “Jak bojovat s graffiťáky v Praze? Antigraffitovou ochranou!

 1. Petr Butula napsal:

  Mnoho zákazníků naší společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. se již dostalo do situace, při které museli řešit odstranění graffiti z budov a jiného zařízení. Zjistili jsme, že při jakékoliv snaze se nedají graffiti dokonale odstranit. Buď nejsou odstraněny vůbec, anebo jen z malé časti. Tento problém bude vyřešen, pokud povrch bude ošetřen antigraffiti ochanou, kterou vám aplikuje naše společnost. Naše firma Vám zajistí antigraffiti ochranu a po celou dobu její životnosti (4 – 6 let) budeme zákazníkovi naší firmy provádět velmi levný servis odstranění graffiti. Servis a účinné způsoby boje s graffiti funguje tak, že pokud se na Vaší budově objeví graffiti, tak kontaktujete naše pracovníky, buďto telefonicky na čísle +420 608 740 707, nebo prostřednictvím emailu na centrala@a-servislipka.cz a oznámíte nám, že se na Vaší budově vyskytují graffiti a naši pracovníci za Vámi ihned přijedou, pokud to klimatické podmínky dovolí. Pokud ne, provádíme tuto službu nejpozději do 14 dnů od výskytu graffiti. Dokážeme odstranit i sebemenší graffiti a odstranění graffiti bude bez jakýchkoliv potíží a se 100 % výsledkem odstraněno, pokud je nanesena antigraffiti ochrana. Odstranění graffiti je jednou z mnoha služeb, které firma A SERVIS LIPKA, s. r. o. nabízí. Na celém území ČR, SR, v Německu a v Rakousku realizujeme také strojové čištění koberců provádíme dnes stále nepřekonanou metodou kombinace strojového čištění a tepování koberců – kotoučového stroje a průmyslového vysavače, denní a pravidelný úklid domácnosti, bytu, domu, vily, rezidence, firmy, generální strojové čištění podlah, voskování a fluatace, nárazový úklid po malování a malířích, jednorázový úklid po řemeslech, detailní úklid po stavbě, čištění a úklid, mytí oken a výloh, odstranění plísní.

 2. Gustav Holý napsal:

  Díky nepříjemné zkušenosti se sprejery, jsem narazil na tuto skvělou firmu, která se zabývá odstraňováním graffiti a nanášením tzv. AGO antigraffitový nátěr. Nabídli mi se zapojit i do programu „Budovy bez graffitového znečištění a vandalismu“. Jsem rád, že taková firma existuje a že opravdu plní, co říkají. Jsou vážně skvělí. Díky nim, je již můj majetek chráněn a já spím o to líp.

 3. Simona Kouřilová napsal:

  Když budu chtít využít vašich služeb i mimo vaše pobočky, odrazí se to i v ceně?

 4. Romana Jirásková napsal:

  Může být antigrafitová ochrana nanesena i na marmolit?

 5. Petr Čáp napsal:

  Musí se antigrafitová ochrana nanášet ve více vrstvách?

  • Barbora Lelková napsal:

   Dobrý den,
   antigraffitový nátěr je nanášen v několika vrstvách. Počet vrstev je závislý na struktuře ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev.

 6. Ivan Gabra napsal:

  Je možné na nanášet antigraffiti nátěr za jakékoholi počasí?

 7. Barbora Lelková napsal:

  Dobrý den,
  pro nanášení antigraffiti nátěru je nutné mít venkovní klimatické podmínky nad + 10°C.
  S pozdravem
  Barbora Lelková

 8. Radek Štursa napsal:

  Dobrý den,
  chápu to dobře, že servis je antigraffitové ochraně v ceně?

  • Barbora Lelková napsal:

   Dobrý den,
   ano, s antigraffiti nátěrem získáte současně i komplexní servisní čištění.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 9. Marcela Jarolímová napsal:

  Je možné i bez antigraffitové ochrany odstranit grafitti z povrchu zcela a bez poškození původního povrchu?

 10. Barbora Lelková napsal:

  Dobrý den,
  bohužel bez antigraffitové ochrany je úspěšnost odstraňování graffity 60-90 %. Po vlastním odstranění graffiti z těchto ploch zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit. Nabízí se další postupy jak se finálně zbavit zbytků sprejových barev. U fasád a strukturovaných omítek je třeba počítat s tím, že při odstraňení graffiti z těchto povrchů hrozí reálné nebezpečí odstranění i barvy fasády. V podstatě se postupuje tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce a přetře daným odstínem fasádní barvy.
  S pozdravem
  Barbora Lelková

 11. Kamil Feber napsal:

  Je možné nanášet tento nátěr i na skleněné povrchy?

  • Barbora Lelková napsal:

   Dobrý den,
   bohužel ne, jediné materiály, které nesnesou antigraffiti nátěr jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 12. Tomáš Hradílek napsal:

  Mohu se s A SERVISEM LIPKOU poradit, jestli je místo vhodné pro nanesení nátěru?

 13. Barbora Lelková napsal:

  Dobrý den,
  ano, pokud bude zbytečné na místo, které vyberete, zbytečné nanášet nátěr, určitě vás na to naši pracovníci upozorní.
  S pozdravem
  Barbora Lelková

 14. Marian Krček napsal:

  Pro mě je tento nátěr jediná možná obrana proti sprejerům. Jednou jsem z okna viděl sprejery ničit fasádu sousedního domu, zavolal jsem na ně policii. Ani po třiceti minutách policie nepřijela a sprejeři pokračovali vesele dál. V této zemi vidím jako jedinou možnou obranu proti sprejerům tento nátěr, který jsem si také nechal nanést a jsem s ním moc spokojený.

  • Barbora Lelková napsal:

   Dobrý den,
   děkujeme za pochvalu. Máme radost, že Vám nátěr funguje a jste s ním spokojený.
   S pozdravem
   Barbora Lelková

 15. Vendula Holínková napsal:

  Co když mám antigraffiti ochranu, na kterou mi sprejeři namalují graffiti, co mám potom dělat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *