full screen background image

Jak efektivně zajistit demolici objektu a likvidaci suti?

Mnozí majitelé pozemků, na nichž stojí staré objekty, chtějí stavět nový dům. Před započetím výstavby je ale nejprve nutné zbourat stávající budovu a zajistit řádný odvoz a likvidaci odpadu. K těmto činnostem je takřka nezbytné si na pomoc přivolat specialisty.

 

Při demolicích je třeba mít se na pozoru

Demolice budov patří k poměrně sofistikovaným činnostem, takže byste se do akce rozhodně neměli pouštět svépomocí. Mnohé staré budovy v sobě ukrývají dost nebezpečného materiálu. Typicky se jedná třeba o azbest, který je součástí střech, ale i základů a stropů. Likvidace stavební suti po samotné demolici je tudíž stejně důležitou záležitostí, suť zkrátka nelze jen tak nechat ležet ladem, vysypat ji na okraji lesa apod. Musí být odborně odvezena a zlikvidována, případně se provádí recyklace odpadů, díky čemuž je následně možné některé suroviny znovu použít.

 

Odborná firma zajistí vše od A do Z

V rámci demolice budov se využívají různé bourací stroje a těžká technika. Tu samozřejmě běžní lidé nevlastní. Proto je nutné si na pomoc přizvat odborníky ze specializované firmy. Bourací a demoliční práce s kvalitními stroji zaberou u klasického staršího rodinného domu maximálně pár hodin, delší časový úsek je pak zapotřebí vyhradit spíše k naložení a odvozu nahromaděné suti. Dobrá firma, jež se specializuje na demolice budov, zajistí i zmíněný odvoz, likvidaci a recyklaci odpadu.

Nevíte-li, na koho se obrátit v případě, že na svém pozemku hodláte bourat nějakou stavbu, lze zmínit třeba společnost Recyklace Přeštice, s.r.o. – www.recyklaceprestice.cz. Kromě demoličních a recyklačních prací ještě nabízí stavební materiály. Disponuje moderním vozovým parkem a výkonnou technikou, jež si hravě poradí s nejnáročnějšími bouracími úkony. Vy sami se tak budete moci soustředit na svoji práci a koníčky, zatímco pozemek bude brzy připravený k nové výstavbě.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *