full screen background image

Jak na ekologické vytápění a rekuperaci vzduchu?

Je možné vytápět ekonomicky a zároveň ekologicky? A k tomu i chytře větrat? Máme pro vás dobrou zprávu! Je to možné!

Ekonomické vytápění v souvislosti s neustále se vzrůstajícími cenami energií je jedním z nejvíce skloňovaných pojmů současné doby. Nejvíce většinu lidí tíží náklady na vytápění, které se v mnoha případech dostávají nad jejich finanční možnosti. Hledají odpověď na otázku, jak topit za slušný peníz. A ti zodpovědní tento dotaz specifikují na: jak topit ekologicky za slušný peníz. Řešení naštěstí existuje. Jsou jím tepelná čerpadla.

 

Plynovým kotlům zřejmě bohužel odzvonilo

Nejistá situace na trhu s plynem spoustu domácností nutí přemýšlet. A jednat. Zkrátka investovat do jiného topného systému. Ideálně v kombinaci s kvalitním zateplením domu a oken. Špatnou zprávou je, že se nejedná o nízkou investici. Dobrou pak, že v dlouhodobém horizontu se rozhodně vyplatí. Úspora energie bude znatelná. S tepelným čerpadlem ve srovnání s běžným vytápěním elektřinou ušetříte až dvě třetiny nákladů. Vstupní náklady navíc snížíte, využijete-li státních dotací z programu Nová zelená úsporám.

 

Princip fungování

Tepelná čerpadla jednoduše řečeno fungují na principu nasátí vnějšího vzduchu (odnětí tepla z okolí domu), jeho ohřátí a následného vypuštění do interiéru, popřípadě využití tepla pro ohřev teplé vody. Tento systém lze navíc využít nejenom k vytápění a ohřevu vody, ale také k tzv. rekuperačnímu větrání, tedy výměně vydýchaného vzduchu za čerstvý vzduch venkovní.

 

Už nebudete muset přemýšlet nad větráním

Klasickým větráním můžeme topit „pánu Bohu do oken“, jak se říká. Větrací jednotky pro bytové účely i průmyslové využití, umí zajistit zdravý a příjemný vzduch v místnosti s rekuperací až 95 %. Díky rekuperačnímu větrání dochází ke snížení spotřeby energie až o neuvěřitelných 50 %. Můžete si nastavit, jakou teplotu má mít vzduch přiváděný dovnitř v létě, a jakou v zimě. Větrací jednotka zároveň větráním brání tvorbě plísní, což je velmi přínosné pro zdraví lidí i zvířat pobývajících uvnitř. U větracích jednotek si můžete vybrat entalpický výměník nebo klasický výměník. Více na veskom.cz.




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *