full screen background image

Jak na pořádek ve skladu či kartotéce? Díky praktickým regálům!

Ve skladech, logistických centrech, dílnách, kancelářích a na mnoha jiných místech jsou regálové systémy nezbytností. Ať už potřebujete uskladnit cokoli, je třeba mít o všem neustále dokonalý přehled a vždy najít to, co zrovna hledáte.

Regály vám mohou život usnadnit, ale také ztížit. Mohlo by se totiž zdát, že výběr vhodného regálového systému není žádná věda. Opak je však pravdou, neboť různé typy zboží a dokumentů vyžadují různé způsoby skladování. Přehledné uložení dokumentů na minimálním prostoru je nezbytné především na úřadech a dalších institucích. Ve skladech a logistických centrech jsou naopak nedocenitelné paletové regály, případně konzolové regály. Pojďme se tedy podívat na přehled regálových systémů a jejich možného použití pro bezpečně uskladněné zboží.

 

Nejobvyklejší typy regálů a jejich využití

* Konzolové regály: Konzolové regály jsou určeny pro skladování rozměrného materiálu, zejména tyčového materiálu, palet, balíků řeziva či plechů. Jejich výhodou je značná variabilita, neboť nemají přesně nastavené rozměry, a také velká nosnost. Konzolové regálové systémy jsou vyráběny na míru, tedy s ohledem na místo určení, způsob využití i požadovanou nosnost. Díky tomu lze docílit maximální efektivity při skladování.

* Paletové regály: Klasikou v nabídce regálů jsou paletové regály, které umožňují skladování palet typických i nestandardních rozměrů. Díky širokému sortimentu doplňkového příslušenství se snadno přizpůsobí každému typu skladovaného materiálu.

* Policové regály: Velmi jednoduché, avšak překvapivě variabilní, takové jsou policové regály, které jsou nejčastější volbou pro skladování nepaletového zboží. Využití nalézají zejména v kancelářích, knihovnách, dílnách, ale jsou vhodné také pro soukromé použití, například do garáže.

* Mobilní regály: Ve výčtu nejpoužívanějších typů regálů nesmí chybět ani takzvané mobilní regály. Jak jejich název napovídá, tyto regály se mohou pohybovat po kolejnicích. Jednotlivé regály k sobě těsně přiléhají a pouze v případě potřeby si mezi nimi obsluha vytvoří uličku pro průchod a manipulaci. Výsledkem je tedy prostorově nenáročné řešení při uskladnění velkého množství zboží, dokumentů apod. Tím však variabilita těchto regálů nekončí, neboť mohou být policového, paletového i konzolového typu.

Ještě se rozhodujete, který typ regálového systému bude pro vaše účely nejvhodnější? S tím vám jistě poradí společnost Beg Bohemia, tradiční dodavatel regálových systémů na míru.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *