full screen background image

Jak si jednoduše zajistit vlastní server? Řešením je levné VPS

Na pojem virtuální server už jste možná někdy narazili. I pokud alespoň částečně tušíte, o čem tato služba je, přece jen její název mnohé napovídá, možná neznáte všechny jeho výhody. Právě o nich si dnes povíme. Třeba zjistíte, že VPS je ideální přesně pro vaše potřeby.

Pokud ano, pravděpodobně provozujete například webové stránky, e-shop či vydavatelský portál. Stejně tak ale můžete vlastnit prakticky jakoukoliv firmu, která využívá EPR nástroje, účetní systémy a další důležitý softwarove. Pro toto všechno se totiž virtuální server může stát domovem.

V případě, že provozujete webové stránky, nejspíše využíváte služeb webhostingu. Možná už ale nevíte, že webhosting je velmi základní službou, která vyhoví potřebám skutečně jen velmi malých internetových subjektů, vy ale jistě chcete v online prostoru neustále růst. Proto je lepší mít za zády robustnější řešení. Ideálně levné VPS.

Na rozdíl od webhostingu vám totiž virtuální server garantuje výkon. Nemůže se tak stát, že by provoz vašeho webu omezili ostatní uživatelé. Máte zkrátka jasně vyčleněné vlastní místo na serveru. To je neocenitelná výhoda především pro webové stránky, u nichž je důležitá nepřetržitá dostupnost. Kromě e-shopu může jít například o klientské portály, či jiné informační systémy. Jak už jsme si řekli výše, firmy pak VPS hosting ocení v případě, kdy využívají software, stěžejní pro celou firmu, ale zároveň by měl být nainstalovaný na jednom centrálním místě. Právě k těmto účelům je virtuální server vynikající.

A co ještě dodat? Například to, že virtuální server je levný, a to především ve srovnání s náklady potřebnými s pořízením fyzického serveru. Za měsíční poplatek v řádu stokorun totiž dostane velmi komfortní a spolehlivou službu. Například od Faster CZ.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *