full screen background image

Jak správně vybrat vysokozdvižný vozík?

Drtivá většina středně velkých a větších firem potřebuje ke své činnosti vysokozdvižné vozíky, zejména v oblasti logistiky. Ty dokáží usnadnit velké množství vykonávaných činností a ušetří čas, námahu a zefektivní celý pracovní postup. Aby vysokozdvižné vozíky opravdu dokonale plnily ve firmě účely, musí být vybrán ten správný druh.

 

Vše začíná výběrem motoru a pohonu

Ze všeho nejdříve byste se měli zamyslet nad tím, jaký pohon bude pro vysokozdvižné vozíky do vaší firmy nejlepší. V této oblasti se rozlišují především 2 druhy pohonů – elektrické nebo spalovací.

Elektrické vysokozdvižné vozíky jsou určeny především do vnitřních provozů, kde mají vozíky stálé zázemí a neustálý přístup k nabíjecí stanici. Ideální pro provozy, kde není nepřetržitý provoz a vozíky se poskočení směny mohou napojit k nabíjecí stanici. Náklady na provoz elektrických vysokozdvižných vozíků jsou nejnižší. Do provozů, kde je vozík zapotřebí 24 hodin denně se ale nehodí.

Spalovací vysokozdvižné vozíky jsou ideálním řešením do nepřetržitých provozů, kdy je zapotřebí mít vozíky neustále k dispozici. Do kategorie spalovacích vysokozdvižných vozíků se řadí vozíky s dieselovým pohonem, s benzínovým pohonem nebo s pohonem na LPG. Kdykoliv lze dolít palivo a používat vozíky dále. V případě LPG pohonu je zapotřebí vyměnit plynová bomba. Až po výběru pohonu pro vysokozdvižné vozíky přichází na řadu volba vybavení vozíku a jeho funkčnosti.

 

Vybírejte u specialistů

Nákup vysokozdvižného vozíku byste nikdy neměli brát na lehkou váhu, protože do průmyslových provozů se jedná o velmi intenzivně užívané vybavení, na kterém je mnohdy závislý chod celé foirmy. Proto doporučuje výběr u stabilních a spolehlivých prodejců, kteří nabízí vysoce kvalitní značky a modely. Při volbě vysokozdvižného vozíku je zapotřebí zohlednit funkčnost stroje, jeho nosnost, komfort, bezpečí, ekologičnost, záruku a poměr ceny a kvality.

 


 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *