full screen background image

Jak vybavit kancelář v IT firmě?

Zařizujete novou kancelář? Ta by měla být zařízena tak, aby se v ní pracovníci cítili dobře a příjemně. Přece jenom, jak se člověk cítí, ovlivňuje v podstatné míře jeho pracovní výkon a fungování firmy.  Než se pustíte do zařizování kanceláře, musíte si nejprve uvědomit, o jakou firmu jde. Každá firma totiž vyžaduje jiné vybavení a prostor. V tomto článku se zaměříme na vybavení kanceláře pro IT firmu, a jaká kancelářská technika je pro chod firmy nezbytná.

b

Dostatek světla

Dostatek denního světla je v kanceláři nezbytností, proto je potřeba v každé místnosti dbát na správné rozmístění kancelářských stolů a potřebných úložných prostor. Každá kancelář by též měla mít dostatek světla a osvětlení.

 

Nábytek

Nábytek by se měl volit podle činnosti práce a také by měl perfektně ladit s ostatními věcmi v kanceláři. Základ kancelářského nábytku tvoří stůl a židle, na kterých se tráví nejvíce času. U stolu hraje roli velikost pracovní desky, která musí být dostatečně prostorná, aby se na ní vešel počítač, monitor a další příslušenství. Stůl by měl být také nastavitelný, aby na něm nebyly zbytečné kabely od veškeré techniky.

Co se týče křesla, to by mělo být velice kvalitní, ale i designové. Pokud se chcete vyhnout případným zdravotním problémům, na trhu je k dispozici velké množství křesel, které mají nastavitelnou jak výšku sedáku, tak i opěrky zad a hlavy nebo výšku opěradel.

Kromě stolu a židle je vhodný v kanceláři mít další nábytek určený pro uskladnění a schování různých písemností a dokumentů. Díky tomu pak bude kancelář působit uklizeným a čistým dojmem. Veškerý nábytek by se měl vybírat ve stejném materiálu a barvě, aby byl celkový vzhled interiéru jednotný.

 

Potřebná kancelářská technika

Kromě nábytku nesmí chybět v kanceláři ani potřebná kancelářská technika nezbytná pro plynulý chod společnosti. Mezi nejzákladnější vybavení patří jednoznačně monitory, tiskárna, skener či skartovačka.

 

Výběr monitorů

Pro ulehčení a urychlení práce v IT firmě jistě každý ocení monitor, který může využívat jako druhou obrazovku ke svému notebooku. Monitory by se měly vybírat na základě uhlopříčky a rozlišení. Pro IT firmu je zapotřebí vybrat takové monitory, které budou poskytovat velkorysou pracovní plochu s kvalitním rozlišením. Při jejich výběru byste kromě parametrů měli zvážit i pracovní prostor, kde bude monitor umístěn.

 

Výběr tiskárny

Tiskárna patří k nejzákladnějšímu vybavení každé kanceláře. Žádná firma se bez ní neobejde. Než však konkrétní tiskárnu pořídíte, měli byste její koupi dobře zvážit. Náklady na tisk totiž tvoří poměrně velkou část měsíčního firemního rozpočtu, takže pokud zvolíte správnou tiskárnu, můžete ušetřit na tisku nemalé peníze.  Na trhu jsou k dispozici tiskárny jehličkové, inkoustové či laserové. Do kanceláří se však hodí nejvíce multifunkční tiskárny, které jsou obohaceny dalšími zařízeními jako skener, kopírka či fakt. Díky multifunkční tiskárně tak ušetříte místo, než kdybyste jednotlivá zařízení vybírali jednotlivě.

Mezi velice výkonné a kvalitní tiskárny se řadí multifunkční tiskárny Canon nebo multifunkční tiskárny HP. Oba výrobci jsou stálý a na trhu velice známý. Multifunkční tiskárny od těchto značek jsou velice spolehlivé a splní vše, co od zařízení vyžadujete.

a

Výběr skartovačky

Kromě tisknutí dokumentů se čas od času vyžaduje likvidace některých dokumentů, které obsahují takové informace, že je nelze jen tak vyhodit. K tomu jsou určené skartovačky, které zničí čitelnost všech dokumentů. Při výběru skartovačky se zaměřte především na šíři řezu. U skartovaček se silnějším řezem lze nějaká data vyčíst. Vždy si tedy vybírejte mezi zařízeními, které z papíru vytvoří drobné částečky. Velikost nádoby pak vybírejte v závislosti na počtu osob, které skartovací stroj budou využívat.
Jeden komentář u “Jak vybavit kancelář v IT firmě?

  1. Tomáš napsal:

    Jo tak pro ajťáky bych zašel ještě dál, oni jsou totiž takový milovníci techniky 😀 A proto bych se vydal asi tak v tomhle směru: http://www.consulta.cz/dotykove-lcd-monitory-legamaster-e-screen
    Nebo třeba i interaktivní tabule, ne jen že je by to potěšilo, ale našli by takovéto technice ještě pěkné využití 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *