full screen background image

Jak vypadají Multikáry 21. století?

Multikáry jsou v oblasti komunální techniky velmi uznávané automobily již několik desetiletí. Jejich popularita stále trvá a komunální vozidla Multicar jsou vyvíjeny a vyráběny dodnes. Jak se mění doba, tak se mění i technologie výroby samotných vozidel. Technologická vyspělost Multikár je v současnosti na mnohem vyšší úrovni, než před lety. Jaké je v současnosti možné na trhu najít vozy?

 

Multicar M27 a M31 jako základní modely

Multicar M27 a M31 jsou základními typy této značky. Základní variantou je model M27, který je právem označován jako výkonný nosič nástaveb s dlouholetou tradicí. Na konstrukci tohoto modelu se dá připevnit až 300 různých druhů nástaveb. Model M31 má trochu robustnější konstrukci a modernější vzhled. Ani zde ale nechybí nákladní prostor a užitnou nosností 3 000kg a možnost instalace přes 300 druhů nástaveb. Pohon pro M31 zajišťuje výkonný a úsporný dieselový motor s volbou pohonu dvou nebo všech čtyř kol.

m27

Dalšími variantami jsou vozy TREMO a M30 DOKA

Multikára typu TREMO má největší přednost ve své obratnosti a zachování kompaktních rozměrů. Hodí se všude tam, kde je zapotřebí pravidelně se dostávat do špatně přístupných prostor s menšími rozměry – zahradnictví, stavebnictví, komunální oblast a likvidace odpadu. Posledním nabízeným typem jsou multikáry s označením M30 DOKA. Tyto vozy mají specifickou především velikost kabiny, kam se vejde 4-5 lidí. Multikára je totiž obsazená dvojkabinou.

Tremo

A jaké mohou být nástavby?

Na každý typ vozu Multicar může být nainstalováno až 300 druhů nástaveb. Díky tomu jsou multikáry opravdu multifunkčním užitkovým vozem. Jaké jsou nejvyužívanější druhy nástaveb? Jedná se o nástavby na zametání ploch, různé druhy radlic pro odklízení sněhu, sypače vozovek, cisterny, mycí lišty, hydraulické nakládací zařízení, sací cisterny a mnoho dalších.

Pokud chcete vidět kompletní nabídku vozidel Multicar a příslušenství, stačí navštívit www.multicermorava.cz.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *