full screen background image

Jak zajistit firmu proti krádežím? Hlavní jsou kvalitní dveře s bezpečnostním kováním

V dnešní době jsou krádeže ve firmách, obchodech a kancelářích bohužel na každodenním pořádku. Každý den se najde zpráva, že do málo zabezpečeného objektu vnikl pachatel, který si odnesl všechno, co pobral. Je tedy nutné svou firmu před těmito nechtěnými návštěvami dostatečně chránit. Tím hlavním a druhem ochrany by samozřejmě měly být kvalitní dveře společně s bezpečnostním ováním.

 

Bezpečnostní kování se pro zloděje může stát nepřekonatelnou překážkou

Význam kování ke dveřím se bohužel neustále podceňuje. Podcenění významu kvalitního kování se může ovšem velmi draze vymstít. Hlavní funkcí bezpečnostních zámků je ochrana zadlabávacího zámku a cylindrické vložky. Ty jsou součástí všech dveří a zloději se právě přes ně nejčastěji do objektu dostávají. Když zlodějům zamezíte možnosti se dostat k zadlabávacímu zámku a cylindrické vložce. Odmontování takového bezpečnostního kování je bez příslušných nástrojů nemožné a zloději skončí s vloupáním ještě dříve, než stihnou začít. Pak jim zbývá už jen hrubá síla a před tou je třeba zajistit objekt jinými způsoby.

 

Bezpečnostní kování nemůže vyrábět každý

Názvem bezpečnostní kování mohou disponovat pouze takové druhy kování, které splňují příslušné podmínky NBÚ (Národní Bezpečnostní Úřad). Musí splňovat bezpečnostní třídu, která je přidělena akreditovanou laboratoří a opatřena certifikátem. Na základě zjištění se bezpečnostní kování dělí do čtyřech tříd podle stupně bezpečnosti. Nejmenší je třída 1 a nejvyšší naopak třída 4. mezi nejvýznamnější výrobce kování patří společnost Cobra. Ve svém sortimentu má také mnoho druhů bezpečnostního kování s různými stupni bezpečnosti a ochrany.

 

Kompletní nabídku bezpečnostního kování Cobra najdete na www.kovani-cobra.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *