full screen background image

Jarní putování po Šumavě na kole i pěší

Milujete jaro a užíváte si první hřejivé paprsky sluníčka? Rozhodně nejste sami! Po letošní zimě, která byla štědrá na sníh a obdařila nás i krutými mrazy, jistě přechod k jarním měsícům každý vítá. A není divu, že nás to táhne do přírody. Za ideální cíl putování přírodou je považována Šumava.

Šumava leží na hranicích Česka, Rakouska a Německa. Tvoří ji rozsáhlé pohoří společně se slatěmi, pláněmi a nekonečnými údolími, kde se opakovaně daří v zimě naměřit nejmrazivější hodnoty v zemi. O to víc je zde jarní slunce hřejivé. Šumava, coby národní park, vás uhrane. Je prostě nádherná. Kromě neopakovatelné biosféry vás naláká na hrady, lanové parky, aquaparky, muzea, lyžařské areály a pohodlné penziony.

 

Kašperské hory se představují

Zabukujte si ubytování v Kašperských horách a užívejte si pohostinnosti města, které se proslavilo těžbou zlata a hradem Kašperk, jenž se nad městem tyčí jako dominanta kraje. Jedná se o nádherné historické městečko, kterému dominuje kostel sv. Markéty. Ubytovat se můžete v penzionech domácího typu, stejně jako hotelech, plánovat si výlety a vyrážet do okolí. Jako první tip doporučujeme okruh po naučné stezce cestou zlatokopů do Amáliina údolí.

V případě, že jste rádi ve středu dění, hledejte ubytování na Kvildě. Hotely v Kvildě jsou koncipovány v alpském stylu a nabízejí nejen prvotřídní komfort, ale i wellness a gurmánské aktivity. Kvilda se může stát odrazovým můstkem třeba pro turistický cíl hledání pramene Vltavy.

 

Tradice sklářů i cyklotoulky

Máte-li rádi pamětihodnosti, nemůžete minout obec Lenora, která se nachází kolem hornovltavické brázdy a Boubínského hřbetu. V obci funguje historická sklárna a malířská dílna. Hotely v Lenoře vám poskytnou azyl k turistickým aktivitám, během nichž můžete navštívit cennou technickou památku zděné obecní pece na chleba z první poloviny 19. století a nebo místní zámeček. V Lenoře vás doslova nadchne původní šumavská lidová architektura, jež se vyznačuje sklářskými domky a kovárnami.

Putování jarní Šumavou může mít několik podob, a to buď formou pěší túry nebo cykloturistiky. Šumava je cyklistickým rájem a ze sedla kola můžete zhlédnout krásy ledovcových jezer, rašelinových jezírek a lučních hájů. Zadov, Churáňov, Borová Lada, Kvilda, Modrava nebo Srní disponují stovkami kilometrů lehkých a středně těžkých tras, které čekají i na vás.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *