full screen background image

Proč jsou plastové palety lepší než ty dřevěné?

Dřevo vnímáme jako velmi dobrý přírodní materiál. I z ekologického hlediska se vám zdá nemožné, že by plastové palety mohly zcela nahradit ty dřevěné? Ony na tom však po stránce ekologické nejsou vůbec až tak zle. A po jiných stránkách také ne.

Plastová paleta výborně poslouží v obchodech, logistice, skladech, letecké přepravě, automobilovém průmyslu, potravinářském průmyslu i jiných sektorech.

 

V čem jsou plastové palety lepší?

Je toho poměrně dost. V první řadě mají mnohem delší životnost, a tak jsou z dlouhodobého hlediska efektivnější i přes svou dvakrát až třikrát vyšší cenu. O plastovou paletu se během jejího dlouhého života ani nemusíte příliš starat. Když je špinavá, stačí ji omýt proudem vody. Rozhodně nehrozí, že by se do ní dostaly nějaké nečistoty. Plastové palety také nemusíte ošetřovat proti škůdcům.

Obrovskou výhodou je i jejich nízká hmotnost. Potěší to při hmotnostních limitech při přepravě, obzvlášť důležitý je tento parametr při letecké dopravě. Ocení ho také ti, kteří s paletami pracují.

 

Plastové palety nejsou špatné pro přírodu

Lidé věci častokrát vnímají moc černobílé a plastové euro palety nejsou výjimkou. Je potřeba se zamyslet, že plastové euro palety nejsou špatné kvůli tomu, že jsou z plastu.

Plastový produkt má dlouhou životnost, proto je kolikrát lepší než zdánlivě ekologičtější varianta, která však dlouho nevydrží. Protože na výrobu a poté likvidaci té „ekologičtější“ varianty také spotřebujete nějakou energii, odpadem zatížíte planetu. Není tedy lepší investovat do palety plastové, která vydrží? Kromě toho, plast je recyklovatelný.

 

Plastové obaly v přepravě jsou budoucnost

O tom, že euro paleta je lepší než dřevěná, své zákazníky i širokou veřejnost přesvědčuje firma Schoeller Allibert. Dodává vratné plastové obaly a zároveň přináší stále nové inovace. V plastu vidí budoucnost i z důvodu mnoha výše zmíněných výhod. Osud naší planety jí rozhodně lhostejný není, právě naopak. Plastové palety vyrábí proto, že skutečně jsou ekologičtější.

Palety Schoeller Allibert seženete v různých velikostech a typech. Všechny bezpečně sedí na paletovém vozíku, mají lyžiny. Jsou vyrobené ze stabilního plastu, který se nezlomí, odolávají korozi a nepříznivým vnějším vlivům.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *