full screen background image

Je důležitý stavební dozor?

Aktuální trh je stavebními společnostmi doslova přeplněný. Největším problémem tak zůstává odhalení kvalitní firmy, která se může pochlubit bohatými referencemi. Zavedené společnosti spolupracují spíše s developery a na obyčejně rodinné domy jim času nezbývá. Z tohoto důvodů klientům nezbývá nic jiného, než se poohlédnout u nově vzniklých společnostech a prozkoumat právě jejich nabídku. Mladé stavební firmy navíc dokážou klienty nalákat na výrazně levnější cenu, ta je však mnohdy vykoupena kvalitou provedení jednotlivých prací na vašem domě. Pokud se plánujete svěřit do péče nekvalifikované nebo nové společnosti, určitě by vás měl zajímat stavební dozor.

Stavební dozor a jeho výhody

V Čechách si stačí koupit tužku a stane se z vás architekt, stejně tak jako zedníkovi pro absolvování školy stačí zakoupit metr se zednickou lžící. Kvalitní řemeslníci odcházejí do zahraničí a na našem trhu přečkávají spíše amatéři v montérkách. V mnohých případech si svépomocí uděláte práci zodpovědněji než pod zastřešením firmy.

Stavební dozor je tak nezbytnou sounáležitostí jakékoliv výstavby rodinného domu nebo stavebního projektu na území České republiky, Jen tak získáte jistotu, že se vaše stavba nestane jen tréninkovým polem pro celou řadu nezkušených pracovníků.

architect-569361_640

Stavební dozor je jistota

Stavební dozor už od samého počátku dohlédne na cenovou kontrolu celkové stavby. Záoveň se stane součástí každého technologického postupu. Stavař si nemůže bez řádné fotodokumentace dovolit pokračovat v dalších stavebních úkonech.

Jakmile stavební firma zjistí, že nad jejich dílem krouží stavební dozor, bude se více snažit a navíc se vás nepokusí ošálit nákupem méně kvalitnějšího materiálu. Služby stavebního dozoru nepodceňujete a dohlížejte na postup a dodržení předem daných písemných slibů.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *