full screen background image

Laserové řezací stroje v náročných provozech

Moderní strojírenství stále více automatizuje procesy a zefektivňuje výrobu. Začlenění laserových řezacích strojů do výrobních programů je stále populárnější, a to především pro kvalitu řezu děleného materiálu, efektivitu a přesnost. CNC lasery jsou vhodné na řezáních kovových plechů ale také trubek nebo profilů.

Laserové řezací stroje používají dvě technologie. Starší z nich je CO2, kde je laserový paprsek veden přes zrcátka. Druhá a zároveň modernější technologie je vláknový laser, který je oproti CO2 laseru efektivnější a laserový paprsek je veden do procesní hlavy vláknem. Obě technologie spojuje ale vysoká přesnost i kvalita řezu.

V současnosti mají řezací lasery běžně výkony zdroje v řádu jednotek až desítek kW. S tímto výkonem laserového řezacího stroje je možné dělit i opravdu silné kovové materiály. Díky svému robustnímu provedení mají CNC lasery možnost fungovat i v nepřetržitých provozech. Postupem času se snižuje také cena této moderní technologie, a to samé platí i pro náklady servisní. Životnost fiber laseru je udávána kolem 100 000 pracovních hodin. Jedná se o velmi spolehlivé CNC stroje s minimálními servisními nároky.

Nabídka provedení laserových řezacích strojů je opravdu široká a nabízí různá řešení na odlišné aplikace. Na řezání plechů může být CNC laser s dvěma výměnnými stoly a krytou pracovní částí. V případě trubkového laseru je možné mít až několik spolupracujících sklíčidel nebo automatický podavač materiálu. Pokud je potřeba řezat 3D výrobky je možné mít laserovou technologii na robotické ruce. Všechny uvedené typy, a ještě mnohem více nabízí i kvalitní laserové stroje GWEIKE. Objevte jejich kvalitu a možnosti individualizace i Vy.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *