full screen background image

Magnety, které udrží cokoliv

Magnety mají v domácnosti mnoho různého využití. Spíše než ty silné však většina lidí zná právě ty, které jsou přidělány na ledničce. Nejčastěji se používají k přichycení nákupních seznamů na viditelném místě, nebo s nimi máte přidělané rodinné fotografie a pohledy z dovolených. Už málo se ale ví, že existují opravdu silné magnety, které můžete využít k přichycení téměř čehokoliv. Jejich velkou výhodou je, že uchycení není trvalé, a vy tak můžete předmět i dále přemisťovat.

 

Neodymové magnety

Magnety se často vyskytují přirozeně v přírodě v některých kamenech. Můžou však vznikat také uměle, a to zapékáním kovového prachu. Těmi nejsilnějšími permanentními magnety na světě jsou neodymové magnety. Jsou vytvořeny ze slitiny vzácné zeminy neodymu, železa a boru. Jejich největší výhodou je, že dokážou unést i tisícinásobek své váhy. Neodymové magnety mají také vysokou teplotní odolnost. Dokážou snést teplotu až 200 °C. Jejich slabou stránkou je, že jsou velmi křehké a snadno korodují, proto je důležitá hlavně vnější úprava. Na tu se používá trojitá vrstva niklu, mědi a opět niklu. Díky potažení těmito vrstvami zůstane magnet chráněn. Magnetické pole neodymových magnetů je velice silné, proto byste je určitě neměli dávat do blízkosti mobilních telefonů, hodinek, platebních karet a flash disků.

KRP-75-magneticky-drzak

 

Využití silných magnetů

Takto silné magnety se již dávno nevyužívají pouze v těžkém průmyslu, ale svoje uplatnění našly také v domácnosti. Mezi jejich největší přednosti patří především velká síla i v magnetech menších rozměrů. Magnetické úchyty, či držáky můžete využít například k zavěšení osvětlení či kamerového systému v místech, kde nechcete, nebo nemůžete vrtat. Velkou nabídku různě velkých a silných magnetů najdete na stránce www.unimagnet.cz. Společnost nabízí magnety s různými druhy přichycení.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *