full screen background image

Moderní průmyslová hala v Ostrově nad Ohří vznikla rukopisem společnosti DELTA

Architektura, projekce, výběrové řízení a stavební management. Zkušenosti největší projektové kanceláře na Vysočině, společnosti DELTA, které vynikají svojí precizností a i při realizaci 22 000 metrů čtverečních rozlehlé průmyslové haly pro společnosti WITTE ACCESS TECHNOLOGY s.r.o. se opět do puntíku osvědčily.

Řízením výstavby včetně projektového managementu, architektury, projektové dokumentace, tendrového řízení a technického dozoru investora pověřila společnost WITTE Automotive architektonickou kancelář DELTA Projektconsult, která má v Čechách zázemí v Třebíči, ale aktivně působí také na Slovensku, v Rakousku a na Ukrajině. S výstavbou podobných průmyslových hal má v rámci střední Evropy bohaté zkušenosti.

Marcela Kolářová, manažer korporátní komunikace společnosti DELTA upřesnila, že architektonický návrh a projekce haly byla v rukou společnosti DELTA. Finální architektonický návrh se začal řešit prvními skicami už v průběhu března 2015, přičemž zrealizovaný objekt byl otevřený už v květnu 2015. „Naším cílem bylo vyprojektovat klientovi na míru jedno z nejmodernějších technologických center na světě“. Adam Cifra, architekt společnosti DELTA Projektconsult z bratislavské pobočky DELTA k architektuře haly poznamenal: „Architektura objektu vychází ze skulpturálního vnímání hmoty objektu s primárně řešeným rohem administrativního průčelí objektu při vstupu do areálu Witte. Svým specifickým tvarovým řešením jsme zároveň chtěli vyjádřit náš pozitivní postoj k designu vyráběných dílů pro automobilový průmysl. Zaoblené, moderní a ergonomické tvary s výrazným pohledem na využitelnost se přetavili prostorového členění architektury budovy.Měnící efekt barevnosti jsme docílili různou barvou stran vertikálních protislunečních lamel.  I když se jedná o výrobní objekt s administrativní částí, podařilo se najít architektonickou řeč této stavby za přiměřenou cenu tak, aby svým vzhledem a uživatelností byla přívětivá pro okolojdoucí návštěvníky, ale samozřejmě i pro samotné uživatele objektu“.

skica Witte

Obdobné projekty z automobilového průmyslu představují v portfoliu DELTY výrobní haly pro společnost MANN+HUMMEL. Mgr. Marcela Kolářová, mluvčí společnosti DELTA o této hale řekla: „ Pro MANN+HUMMEL řídíme výstavbu průmyslových hal opakovaně. Za halu v Uherském Brodě, která je velmi zdařilým prototypem haly, na který bude MANN+HUMMEL v budoucnu ještě navazovat, jsme dokonce získali ocenění v soutěži Stavba roku. Obecně striktně platí, že je naším cílem být investorovi skutečným partnerem. Tedy nejen připravit smysluplný architektonický koncept haly a koordinovat samotnou výstavbu, ale především garantovat dodržení nákladů, termínů a především kvality, jak je naším dobrým zvykem. Víme, že tento férový přístup je naší nejlepší referencí. Proto se k nám investoři vrací“.

witte_vstup_recepce

WITTE Automotive funguje již od roku 1989 a orientuje se na „klíčové koncepty pro automobilový svět“, což znamená výrobu zámků a zámkových aretací včetně dveřních klik a klíčů do aut. Firma dnes působí globálně s celkem 8 provozovnami v Německu, ve Francii, Bulharsku a ČR (Nejdek a Ostrov nad Ohří). „DELTA jako projektový manažer se významně podílela na úspěšné realizaci naší nové továrny na vnější kliky s integrovanou lakovnou, která v České republice představuje důležitý stavební kámen dalšího růstu společnosti“, vysvětlil jednatel Rainer Gölz. „Zároveň stále investujeme do vývoje inovativních systémových řešení pro dveře, kapoty, interiéry a sedadla.“ Jako přední technologický podnik v oblasti mechatroniky vyrábí WITTE náročné produkty, které jsou jedinečným spojením mechaniky, elektřiny a elektroniky. Vyvíjejí se například inteligentní pohony posuvných dveří, přístupové systémy NFC, systémy ochrany dveří nebo také elektronické plynulé nastavení opěradel.

Závěrem Kolářová k této inteligentní a technologicky velmi moderní hale dodala, že tato průmyslová hala výrazně podpoří zaměstnanost v Karlovarském regionu. První pracovní místa nabídla již začátkem roku 2016. Celkově v novém výrobním závodě nalezne práci zhruba 500 lidí.


TAG


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *