full screen background image

Na co ve firmě užijete obyčejné papírové krabice

Zařizovali jste kancelář a od nového nábytku a vybavení vám zbyly papírové krabice? Nebo vám něco přivezl dodavatel a teď vám zbývá spousta kartonových krabic? Nevyhazujte je, v dnešní době se všichni snaží přemýšlet ekologicky a recyklovat staré věci, tak to udělejte i vy. Pokud krabice nejsou vyloženě umaštěné či špinavé, určitě pro ně ještě najdete využití.

Papírové krabice, které jsou ještě v dobrém stavu, není radno vyhazovat. Podívejte se, na co by vám mohly posloužit. A pokud ne vám, tak možná někomu jinému. Rozhodně si zaslouží svou šanci.

 

Na ukládání dokumentů

Přestože žijeme v elektronické době, ve spoustě firem stále mají dokumenty, které je potřeba uchovávat v papírové podobě. Rozhodně by se neměly nikde válet, uškodit jim může prach, špína i sluneční záření, kvůli němuž by po několika letech nebyly čitelné. Nejlepší je někam je zavřít – a k tomu přesně poslouží papírové krabice. Nezapomeňte si je pečlivě popisovat, abyste po pár letech věděli, kde co hledat.

 

Na tříděný odpad

Když využijete použité krabice jako odpadkové koše, budete k přírodě ohleduplní vlastně dvakrát. Papírový box se hodí jako odpadkový koš na papír, případně na PET lahve. Úplně dobré ale nebude, pokud se do krabice chystáte házet i kelímky od jogurtů apod. V takovém případě dovnitř dejte ještě pytlík na odpadky, ať se karton neušpiní a déle vám vydrží. Nicméně máte-li krabic hodně, nic vám nebrání vyrobit si z nich koš na jedno použití, který pak vyhodíte i s odpadky.

 

Na stěhování a přenášení věcí

Nosíte si věci z práce domů? Přenášíte je do jiné budovy? Začněte na to využívat krabice. Tohle řešení je totiž mnohem praktičtější, než když chodíte věčně s plnýma rukama a pořád vám něco padá.

Sami možná vymyslíte ještě spoustu dalších využití pro obyčejné krabice. Třeba nakonec zjistíte, jak jsou pro vás přínosné, a budete si chtít pořídit nové. Například pro archivační účely se to každopádně vyplatí. Podívejte se na nabídku e-shopu Komplexmat-obaly.cz, který prodává i obálky, lepicí pásky, balicí papíry, výplňový materiál a další papírové zboží.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *