full screen background image

Nejmodernější univerzitní areál ve Vídni na ploše 12 fotbalových hřišť!

Moderní architektura jde neustále dopředu. Vznikají nové stavby, které překvapují svým provedením i účelností. Jedním z nejzajímavějších stavebních projektů současné doby je univerzitní kampus Ekonomické univerzity ve Vídni, který byl nedávno úspěšně dokončen. Významný podíl na úspěšném zrealizování náročného projektu měla i společnost DELTA. Kampus překvapí svou rozlohou i jedinečnou architekturou jednotlivých budov.

 

 

Stavební projekt za 492milionů eur

Projektování a stavba univerzitního kampusu stála 492milionů eur. Na realizaci projektu se podílelo hned několik významných architektonických kanceláří. Jednotlivé budovy navrhovali světoznámí architekti. Následné stavební procesy a jejich koordinaci měla na starosti společnost DELTA ve spolupráci se společností Drees & Sommer. DELTA zrealizovala k tomuto mega projektu také výběrová řízení na zhotovitele stavby. Roli společnosti DELTA upřesňuje Erik Štefanovič, jednatel slovenské společnosti DELTA Projektconsult jež se na projektu v rámci programu „job rotation“ rovněž podílela: „Uskutečnili jsme celkem 110 zadávacích jednání a důkladně zanalyzovali 500 nabídek. Tento nádherný stavební projekt spolkl 20 tisíc tun oceli, 150 tisíc m3 betonu, skládá se z 6 budov na ploše 90 000m2. Projekce a projektová příprava tohoto megalomanského projektu trvala 6 let, téměř 4 roky následně výstavba. Zárukou úspěchu bylo kromě včasného nasazení projektového managementu také sounáležitost všech subjektů a specialistů, jež se na projektu podíleli.“

 

Jedinečnost a originalita

Studentský kampus tvoří 90 seminárních místností, 53 poslucháren a 5 aul, které se nachází v 6 budovách. Na první pohled si uvědomíte, že každá budova je originál, přesto vytváří velmi působivý celek. V kampusu najdete například budovu, jejíž fasáda je pokryta zcela zrezivělým kovem, kterým je celá pokryta. Velmi originální pojetí má také budova se zajímavými výstupky, jež mají symbolizovat třídenní strniště studenta. Největší dominantu představuje budova knihovny, kterou navrhovala původem iránská architektka Zaha Hadid. Knihovna vyniká svou velikostí a tím, že má nezvykle skosenou prosklenou čelní stěnu. Při procházce tímto studentským kampusem si pomyslíte, že v těchto prostorách, je radost se vzdělávat. Obdiv za úžasný výsledek této stavby patří také velké zásluze společnosti DELTA, jejímu umění koordinace a IT podpoře, jež projektu věnovala.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *