full screen background image

Nesnášíte zdlouhavé jednání s celními úřady? Jak to vyřešit?

Obecně vzato jsou jednání s jakýmikoliv úřady nepříjemná, mnohdy zdlouhavá, ale bohužel se jim v mnoha případech nelze vyhnout. Na úřady si prostě čas od času musíte zajít pro povolení a řešit vaše požadavky s úředníky. Ani celní úřady nejsou výjimkou a pro mnoho společností, které obchodují se zahraničními partnery je celní úřad nutným zlem. Dá se to ale nějak zjednodušit?

 

Myslete i na to, že se neustále mění legislativa

Jednou z cest, jak si usnadnit jednání s celním úřadem, je detailní nastudování legislativy a maximální připravenost. To zabere nejen mnoho času, ale musíte myslet i na to, že se legislativa neustále mění a s ní se mění i zaběhnuté postupy. Když už se tedy naučíte správně jednat, je možné, že zanedlouho to bude k ničemu. Starosti s jednáním na celním úřadě ale nemusíte řešit vůbec a můžete je přenechat někomu jinému.

 

Je správným krokem nechat jednání s úřady někomu jinému?

Samozřejmě záleží na tom, komu budete mít v plánu jednání s úřady svěřit. Jedná se o velmi specifickou a složitou oblast, kterou nemůžete svěřit náhodnému kolemjdoucímu ani člověku, který pouze tvrdí, že to umí. Tvrdit může, co chce. Pokud už budete mít v plánu jednání a komunikaci s celním úřadem někomu přenechat, zvolte specialistu v tomto oboru. I na našem trhu se takové firmy najdou.

 

Jednou z nich je JK Speed

Společnost JK Speed e na našem trhu společností, která zajišťuje firmám celní služby, včetně služeb statistického hlášení INTRASTAT. Tato firma je ve své oblasti prověřeným specialistou, na kterého je možné se s důvěrou obrátit. Své kvality dokazuje i tím, že oblast celních služeb má rozdělenou do konkrétních sektorů, ze kterých si můžete vybrat, který budete potřebovat nejvíce. Jednotlivé kategorie tvoří letecký vývoz a dovoz, INTRASTAT, obchodování v EU, celní deklarace pro obchod mimo EU, celní pošta pro zahraniční obchod, celní jednatelství a jiné celní služby.

 

Detailní popisy jednotlivých služeb naleznete na www.jksped.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *