full screen background image

O teplo v domácnosti by se měli starat muži! Dělají to ale?

Zajištění tepelných úspor domácnosti a vlastně všech odborných prací okolo rodinného domu by měla být chlapská starost. Řekněme si ale upřímně, v kolika procentech domácností tomu tak opravdu je. Toto číslo jen stěží přesáhne 50%. Výsledkem pak je, že velké procento výdajů na vytápění z objektu unikne téměř bez užitku. Trápí vás tato situace a chcete ještě před začátkem zimy něco udělat? Vezměte úspory v domácnosti do vlastních rukou a ukažte mužům, že to jde.

 

Nemáme na to peníze, je to složité a návratnost je v nedohlednu

Tyto odpovědi jsou bohužel velmi časté, ale na mužskou obranu je třeba říci, že u většiny případů jsou bohužel pravdivé. Svým způsobem mají pravdu, ale ne v každém případě. Většina druhů investic do tepelných úspor opravdu znamená dlouhodobé řešení, vysoké výdaje a jejich návratnost přesáhne i deset let. Třeba zateplení fasády nebo výměna oken jsou těmi případy. Slyšeli jste ale někdy o zateplení půd?

 

Nikdo nechce mít teplo na nevyužívané půdě

Jestli máte v rodinném domě nevyužívanou půdu, proč byste na ní měli pouštět drahocenné teplo? A přesto se tak děje a dokonce v nemalém množství. Ohřátý vzduch podle základních fyzikálních zákonů vždy bude stoupat vzhůru. A co se stane, když narazí na nezateplený strop? Bohužel vůbec nic! Projde stropem, jako nůž máslem a putuje ven. Když teplý vzduch uteče na půdu, musíte pro obývané místnosti vytvořit další a další. Výdaje za vytápění tak rostou úplně zbytečně. Věděli jste, že pokud zvolíte správný druh zateplení půd, můžete ušetřit až 30% současných nákladů na vytápění? Pokud zvolíte foukané izolace, stihnete to ještě letošní zimu.

Vyzkoušejte Magmarelax

Jestli budete hledat v oblasti foukaných izolací opravdu kvalitní materiály, vyhledejte foukané minerální izolace Magmarelax. Jedná se o izolaci z vysoce kvalitních izolačních materiálů se skvělými vlastnostmi. Nejdůležitější je především to, že na půdách vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu, kterou teplo neprojde. A nebude to trvat v rámci týdnů ani dnů, ale hotovo bude za pár hodin.

Detailní informace najdete na www.ippolna.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *